Yazı Detayı
05 Nisan 2019 - Cuma 22:19 Bu yazı 9846 kez okundu
 
TURİZM SEKTÖRÜ ÇOK DEĞERLİ PROJELER KAZANIYOR
Cengiz URAL
haber@turizmhabermerkezi.net
 
 

Türkiye son yıllarda turizm sektöründe üst üste rekorlar kırmaya başladı. Deniz, sağlık, termal ve kültür turizminde adını dünyada bilinir kılan ülkemiz, gastronomi turizminin gelişmesi için de büyük çaba sarf ediyor.

 

Osmanlı mutfağı başta olmak üzere büyük bir cevhere sahip olan Türk mutfağının dünyada marka yapmak adına gastronomi etkinliklerinin büyük öneme sahip olduğuna inanıyoruz.

 

Özellikle gastronomi fuarlarının, hem Türk mutfağını dünyada tanıtma hem marka bilinirliliğini artırma hem de kentlerin ekonomisine katkısının büyük olduğu aşikar. Bu bağlamda gastronomi fuarlarının her kesim tarafından destek görmesi önem taşıyor.

 

Ankara’nın köklü bir firması olan CAB Medya olarak da kazandığımız deneyim ve tecrübelerimizle son dönemde turizm sektörüne çok değerli projeler kazandırıyoruz. Özellikle gastronomi alanında hayata geçirdiğimiz projelerimizle, hem Türk gastronomisine hem de ülkeye katkı sağlamanın gururunu yaşıyoruz.

 

2. GASTRO AFYON LEZZET FESTİVALİ

 

Türk mutfağını dünyada tanıtma noktasında büyük çaba sarf eden Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) ile birlikte yeni bir gastronomi etkinliğini yapmaya hazırlanıyoruz. Afyon’un zengin mutfak kültürünü ortaya koyacak olan 2. Gastro Afyon Lezzet Festivali, bu yıl farkını ortaya koyacak. Festival kapsamında Osmanlı mutfağından önemli izler taşıyan Afyon, dünyaya tanıtılacak.

 

26-27 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek ve hem Türkiye’den hem dünyadan konukları misafir edecek olan festivalimiz, 18 ülkeden dünyaca tanınan 40’a yakın şefi de ağırlayacak. Bir şölen havasında gerçekleştirilecek festivalimizin Türkiye’ye de örnek olacağına inanıyoruz.

 

Birbirinden leziz Afyon yemeklerinin dünyaya açılmasına olanak sağlayacak festivalde, katılımcıları birçok sürpriz de bekliyor. Festival kapsamında, ünlü şefler birbirinden özel gastro showlara imza atacak. Katılımcılara eşsiz bir deneyim yaşatmayı hedefleyen festivalde, workshoplar ve söyleşiler de gerçekleştirilecek. Birçok ilke imza atılacak festivalde, usta şefler ve gastronomi öğrencileri yarışmalarda marifetlerini gösterecek.

 

Hem Afyon hem de Türkiye’nin marka bilinirliliğine katkı sağlayacak bu etkinliğimize herkesi davet ediyoruz.

Saygılarımla

Cengiz URAL

CAB Medya Ajans Başkanı

 
Etiketler: TURİZM, SEKTÖRÜ, ÇOK, DEĞERLİ, PROJELER, KAZANIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı