Haber Detayı
20 Kasım 2019 - Çarşamba 18:12 Bu haber 2676 kez okundu
 
''Yapacağımız yatırımlarla en büyük otel zincirinden daha büyük olacağız''
Hürriyet yazarı Sefer Levent, ‘Hilton’dan daha büyük olacağız’ başlığıyla yayımlanan yazısında Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile gerçekleştirdiği görüşmeyi aktardı.
TÜRKİYEDEN Haberi
''Yapacağımız yatırımlarla en büyük otel zincirinden daha büyük olacağız''

Hürriyet yazarı Sefer Levent, ‘Hilton’dan daha büyük olacağız’ başlığıyla yayımlanan yazısında Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile gerçekleştirdiği görüşmeyi aktardı.

 

Hürriyet yazarı Sefer Levent, Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu'nun "Yeni yatırımlarla 750 bin öğrencimize yurt imkanı verecek kapasiteye ulaşacağız. 2022’de en büyük otel zincirinden daha büyük olacağız" dediğini aktardı. Levent, "Dünyanın en büyük otel zinciri InterContinental’in oda sayısı 710 bin, Hilton’un ki ise 708 bin" diye yazdı.

 

Hürriyet yazarı Sefer Öztürk'ün yazısından dikkat çeken kısımlar şu şekilde:

"Geçtiğimiz pazar sabahı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Bebek’te buluştuğumda açık söylemem gerekirse bilmediğim birçok şey öğrendim. Bakanlığa bağlı yurtlarda şu an 693 bin öğrenci kalıyormuş. Dünyanın en büyük otel zinciri InterContinental’in oda sayısı 710 bin, Hilton’un ki ise 708 bin. Bakan Kasapoğlu ''Yapacağımız yeni yatırımlarla 750 bin öğrencimize yurt imkanı verecek kapasiteye ulaşacağız. 2022’de en büyük otel zincirinden daha büyük olacağız'' dedi. Yurtta kalan öğrenci sayısı ile oda sayısını kıyaslamak doğru değil, odalarda birden fazla kişi kalıyor diyebilirsiniz. Ama bakanlığın yurtlarının yüzde 100 dolu olduğunu düşünürsek, Hilton’un da sürekli yüzde 100 kapasite ile dolu olmayacağını varsayarsak çok da yanlış bir kıyaslama olmaz.

 

Turizmde dördüncü 'S' spor olacak

 

Türk turizmi bugüne kadar deniz, kum ve güneş yani sea, sand, sun üçlüsüne sıkıştı diye eleştiriliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı şimdi bu 3 S’in yanına sports’u eklemeye çalışıyor. Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu çalıştay sonuçları ile ilgili olarak ''Şayet 2023 yılında 75 milyon turist ve 65 milyar dolar turizm geliri hedefimiz varsa biz de elimizden gelen desteği vermeliyiz. Zira istatistikler gösteriyor ki spor turisti normal bir turiste göre iki kat daha fazla para harcıyor. Spor turizminin toplam turizm içindeki payı da her geçen yıl artıyor. Bu çalıştayın sonuçlarını yakın zamanda açıklayacağız. Türkiye’yi 12 ay spor turizminde marka bir ülke haline getirmeye çalışacağız. Sadece golf ve futbol değil, tüm branşlardaki fırsatlara bakacağız. Özellikle extreme sporlarda önemli avantajlarımız var'' diye konuştu.''

Kaynak: (EHA) - Ekonomi Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlik ve spor bakanlığı, otel zinciri, öğren
Yorumlar
Haber Yazılımı