Haber Detayı
03 Şubat 2020 - Pazartesi 00:06 Bu haber 2775 kez okundu
 
Yabancı turistler İstanbul'da maskeyle dolaşıyor!
Corona virüsü sebebiyle Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından acil durum ilan edilmesinin ardından Türkiye'de de vatandaşlar maske ile önlem almaya çalışırken, İstanbul'da yabancı turistler kentte maske ile dolaşıyor
GÜNCEL Haberi
Yabancı turistler İstanbul'da maskeyle dolaşıyor!

Corona virüsü sebebiyle Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından acil durum ilan edilmesinin ardından Türkiye'de de vatandaşlar maske ile önlem almaya çalışırken, İstanbul'da yabancı turistler kentte maske ile dolaşıyor.

 

Çin’in Vuhan kentinden yayılan ve Çin genelinde 304 kişinin ölümüne neden olan Corona virüsü sebebiyle Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından acil durum ilan edildi. Türkiye’de de pek çok kişi Corona virüsü şüphesi ile gözetim altına alındı. Şu ana kadar kimsede Corona virüsü tespit edilmedi.

 

İnsandan insana solunum yollarıyla da bulaşabilen hastalıktan korunmak için pek çok kişi maske kullanıyor. Ancak İstanbul’da maske takanların büyük bir çoğunluğunu yabancı turistler oluşturuyor. Maske kullanmayan vatandaşlar hastalığın abartıldığını düşünürken 2 milyar nüfusu olan bir ülkede 150 kişinin ölmesini normal bir olay karşılıyor ve endişelenmediklerini dile getiriyorlar.

 

Çin’in Xi’an kentinden İstanbul'a gelen 42 yaşındaki Chen Zaipeng ise maske kullanma sebebini şu sözlerle açıklıyor:

“Çin’den geldikten sonra maske takmamızın sebebi sadece kendimizi korumak değil, buradaki vatandaşlara da biz önlemimizi aldık, bizden korkmayın mesajı vermek. Burada kimse bize bir tepki vermedi, bizi görüp kaçan olmadı. Bugün Çin’e döneceğiz. Ülkemizin bu durumdan kurtulması için Çin vatandaşı olarak elimizden geleni yapacağız”

 

Japonya’dan İstanbul'a gelen bir turist kafilesindeki ziyaretçiler ise, Türkiye’de virüsün görülmediğinden haberdar olduklarını belirterek, “Çok endişeliyiz ve korkuyoruz. Japonya’dan çıktığımızda daha iyi oldu diye düşündük ama burada da çok Çinli olduğunu gördüğümüz için maske takıyoruz” dediler.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Yabancı, turistler, İstanbul'da, maskeyle, dolaşıyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı