Haber Detayı
17 Kasım 2019 - Pazar 02:23 Bu haber 2593 kez okundu
 
TÜRSAB'dan büyük Antalya buluşması!
TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, yaklaşan TÜRSAB Genel Kurulu öncesinde Antalya’da 750 seyahat acentası temsilcisiyle bir araya geldi.
DERNEKLERDEN Haberi
TÜRSAB'dan büyük Antalya buluşması!

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, TÜRSAB Genel Kurulu öncesinde Antalya’da 750 seyahat acentası temsilcisiyle bir araya geldi.

 

TÜRSAB seçimli Genel Kurul öncesinde Türkiye’nin dört bir yanındaki seyahat acentası temsilcileri ile birlikte Antalya Lara’da kampa giren TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, katılımcılar ile birlikte istişare toplantıları gerçekleştirerek, önümüzdeki senenin yol haritasının çizilmesi kapsamında görüşmeler yaptıktan sonra seyahat acentası temsilcilerine TÜRSAB Rota projesiyle ilgili eğitim ve bilgilendirmeler yapıldı. Büyük Antalya Buluşması'nın ikinci gününde ise Antalya, Alanya, Kemer, Side ve Kaş bölgelerinden 750’nin üzerinde seyahat acentasının katılımıyla gala yemeği düzenlendi.

Gala yemeğine katılan seyahat acentalarının yoğun ilgisiyle karşılanan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya konuşmasında; “Türk turizminin lokomotifi Antalya'da, kendi evimde, sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum. Antalya, sadece Türk turizmi için değil, dünya turizmi için de çok başarılı bir örnektir. Bu başarıda hepinizin canla başla çalışması var, alın teri var, ülke aşkı, millet aşkı, turizm aşkı var” dedi.

Yasa benim yasam değil, yasa hepimizin geleceğe umutla bakmamızı sağlayacak

 

Yeni yasanın seyahat acentalarının görüşleri alınarak, Bakanlık bürokratlarıyla birebir uzun süren çalışmalar sonrasında tamamlandığına değinen TÜRSAB Başkanı Bağlıkaya şu ifadeleri kullandı ''Sayın Bakanımız, sektörün yeni kurulmuş dernekleri de dahil, en az üç dört toplantı yaptı ve taslağının tamamlandığı yönünde açıklamalarda bulundu. Yasamızın Bakanımızın basındaki açıklamaları doğrultusunda aralık ayı içinde mutabık kaldığımız hali ile Meclis’e sevk edilmesini bekliyoruz. Bu yasa benim yasam değil, bu yasa hepimizin çıkarlarını, menfaatlerini koruyan, geleceğe umut ile bakmamızı sağlayacak bir yasa. Mesleğimizin, Türkiye turizminin, bu sektörden ekmek yiyen çocukların, geleceğini bu meslekten inşa eden meslektaşlarımızın yasası”

TÜRSAB'ın her birimiyle şeffaf bir kurum olduğunu ve  belgesiz hiçbir harcamasının olmadığının altını çizen Bağlıkaya birliğin kurumsallaşması için gece gündüz çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Değişimin devam ettiğini söyleyen Bağlıkaya ''Bir dönem daha size hizmet etmek, sesiniz olmaya devam etmek istiyoruz. TÜRSAB ailemizin değerli üyeleri olarak bir olmaya devam edelim. Bu birlik ve beraberliği çok daha kararlı ve emin adımlarla sürdürmek için yine sizlerin enerjisine, gücüne, fikirlerine ve desteğine ihtiyacımız var. 23. Dönemde bize gösterdiğiniz güven ve destek için bir kez daha siz değerli üyelerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

1 Aralık’tan sonra başlayacak yeni dönem görev süresinin 2022'nin son günlerinde biteceğini belirten Bağlıkaya; “Cumhuriyetimizin 100. yılına girerken hep birlikte 2023 hedeflerini tutturacağız ve bu başarıyı Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'e armağan edeceğiz. Ne mutlu ki; 2022 yılı ayrıca Birliğimizin kuruluşunun 50. yılına denk geliyor. Dönemi neşeyle, coşkuyla bitirerek görevi yeni arkadaşlara devredeceğiz” sözleri, salondakiler tarafından uzun süre alkışlandı

Kaynak: (TurMed) - Turizm Medya PR Editör:
Etiketler: TÜRSAB'dan, büyük, Antalya, buluşması!,
Yorumlar
Haber Yazılımı