Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 12:15 Bu haber 1701 kez okundu
 
Türkiye Spor Turizmi Çalıştayı Antalya'da toplanıyor
Türkiye Spor Turizmi Çalıştayı 'Sporda Marka Ülke Türkiye' parolasıyla 10-13 Kasım tarihleri arsında Antalya'da gerçekleştirilecek.
GÜNCEL Haberi
Türkiye Spor Turizmi Çalıştayı Antalya'da toplanıyor

Türkiye Spor Turizmi Çalıştayı 'Sporda Marka Ülke Türkiye' parolasıyla 10-13 Kasım tarihleri arsında Antalya'da gerçekleştirilecek.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 2023 stratejisi çerçevesinde belirlenen 70 milyon turist, 70 milyar Dolar turizm geliri hedefine katkı sunmak için spor turizminin tüm paydaşlarını 'Sporda Marka Ülke Türkiye' parolasıyla 10-13 Kasım tarihleri arsında Antalya'da gerçekleştirilecek Türkiye Spor Turizmi Çalıştayı'nda topluyor.

 

Tüm dünyada önemi her geçen gün artan spor turizmi için harekete geçen Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 10-13 Kasım tarihlerinde Antalya'da düzenlenecek çalıştay kapsamında spor turizminin ekonomisi ve küresel boyutları masaya yatırılacak. Spor turizminin tüm paydaşlarını Antalya'da Türkiye Spor Turizmi Çalıştayı'nda bir araya gelecek. 10-13 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek çalıştay kapsamında Türkiye'nin yaklaşık 1 milyar doları bulan ve ağırlığı futbol ve golfun oluşturduğu Türk spor turizmi gelirinin geliştirilmesi için spor turizminin ekonomisi ve küresel boyutları masaya yatırılacak. Kamu kurum ve kurulşuşları, bilim insanları, seyahat acentası ve konaklama sektörü temsilcileri, belediyeler ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinden oluşan alanında uzman kişiler katılacağı ve 4 gün sürecek olan organizasyonda, Türkiye'nin spor turizmine ilişkin tüm hususlar değerlendirilerek sonraki süreçlere rehberlik edecek bir eylem planı hazırlanacak.
 


Parolası 'Sporda Marka Ülke Türkiye' olarak belirlenen Türkiye Spor Turizmi Çalıştayı'nın kapanış konuşmasını ise Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu yapacak.

Kaynak: (EHA) - Ekonomi Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Türkiye, Spor, Turizmi, Çalıştayı, Antalya'da, toplanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı