Haber Detayı
08 Nisan 2020 - Çarşamba 17:50 Bu haber 4898 kez okundu
 
Türkiye'nin turizmde ikinci büyük pazarı Almanya'dan kötü haber geldi
Turizm sektörü 2020 sezonunun açılmasını heyecanla beklerken Türkiye'nin turizmde ikinci büyük pazarı Almanya'dan kötü haber geldi.
GÜNCEL Haberi
Türkiye'nin turizmde ikinci büyük pazarı Almanya'dan kötü haber geldi

Turizm sektörü 2020 sezonunun açılmasını heyecanla beklerken Türkiye'nin turizmde ikinci büyük pazarı Almanya'dan kötü haber geldi. 

 

Almanların bu yıl yaz tatile çıkabileceğini sanmadığını belirten Almanya Hekimler Birliği Başkanı Klaus Reinhardt koronavirüs salgını nedeniyle getirilen kısıtlamaların yaz tatili dönemini de etkileyeceğini açıkladı.

 

Şu andan itibaran atılacak zeki adımlarla kademeli olarak normal günlük yaşama dönülmesi durumunda bile salgının etkisinin yaza kadar süreceğini kaydeden Klaus Reinhardt, “Bu nedenle bu yazın farklı olacağını düşünüyorum. Muhtemelen alıştığımız gibi otomobile, trene, uçağa atlayıp tatile gidemeyeceğiz” diye konuştu.

 

Birçok turizm destinasyonunda olduğu gibi İtalya, İspanya gibi tatil ülkelerinde de koronavirüs kaynaklı sorunların 2020 tatil dönemine kadar tamamen çözülebileceğini beklemediğini kaydeden Reinhardt, “Ancak kısmen sonbahar tatilinde ya da önümüzdeki yıldan itibaren tatile gidebileceğimizi umuyorum” dedi.

 

Krizden ağır şekilde etkilenen Alman turizm şirketleri yurt dışına çıkmaktan kaçınacak Almanların ülke içinde tatil yapacağı yönünde görüş bildirken,  Almanların ülke içi tatillerde tercih ettiği kuzey bölgelerinden Mecklenburg-Vorpommern eyaleti Turizm Birliği (TMV), tüm eyaletlerdeki yaz tatili döneminin Ağustos ve Eylül aylarına ertelenmesi önerisinde bulundu. 

 

Önümüzdeki Cuma günü başlayacak Paskalya tatili döneminde seyahatlerin koronavirüs salgını nedeniyle sıfırlandığını belirten TMV İdari Müdürü Tobias Woitendorf, yaz tatili döneminin geriye alınmasıyla, tatile erken giren eyaletlerde de kayıpların bir nebze telafi edilebileceğine işaret etti.

Kaynak: (DHS) - Dış Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Türkiye'nin, turizmde, ikinci, büyük, pazarı, Almanya'dan, kötü, haber, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı