Haber Detayı
25 Eylül 2019 - Çarşamba 14:16 Bu haber 2588 kez okundu
 
Turizmde münferit tanıtım dönemi
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un İngiliz seyahat şirketi Thomas Cook'un iflasının ardından turizmde münferit tanıtıma ağırlık verileceği açıklaması, turizm sektöründe olumlu karşılandı.
TÜRKİYEDEN Haberi
Turizmde münferit tanıtım dönemi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un İngiliz seyahat şirketi Thomas Cook'un iflasının ardından turizmde "münferit tanıtıma" ağırlık verileceği açıklaması, turizm sektöründe olumlu karşılandı.

 

Paket turların, turistlere alternatif rotalar ile uygun fiyat seçenekleri sunması, turlara olan rağbeti artırırken dünyada paket tur uygulamasını 1841'de ilk kez başlatan Thomas Cook'un iflasının ardından gözler, büyük tur operatörlerinin ve seyahat şirketlerinin paket tur uygulamasına çevrildi.

 

Bakanlığın konuyla ilgili kriz masası kurduğunu hatırlatan, işletmelerin esas sıkıntısının Thomas Cook'tan geçmişten gelen alacakları olduğunu ifade eden Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık "Uzun vadede iş modelleri dahil olmak üzere yeni baştan ele alıp, en hızlı bir şekilde Sayın Bakanın dediği gibi belli mekanizmalara bağımlılığı, paket tur bağımlılığını azaltacak aktivitelerde bulunmak çok doğru bir tespit ama bunun akşamdan sabaha olması mümkün değil." dedi.

 

Krizin Türkiye'ye yakışır bir şekilde yönetildiğini belirten Ayık, turizmciler olarak bu ciddi sorunla mücadele için çalıştıklarını kaydetti.

 

Bakan Ersoy, İngiliz seyahat şirketi Thomas Cook'un iflasının ardından yaptığı açıklamada, turizmde olası sıkıntıları bertaraf etmek amacıyla Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile münferit tanıtıma ağırlık vereceklerini açıklamıştı. 

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Turizmde, münferit, tanıtım, dönemi,
Yorumlar
Haber Yazılımı