Haber Detayı
16 Mayıs 2020 - Cumartesi 22:49 Bu haber 4495 kez okundu
 
Turizmde dengeler değişiyor
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrasında normalleşme sürecinde turizmciler seyahat alışkanlıklarının değişimine vurgu yaparken butik otel ve alternatif turizm arayışlarında yükselme yaşanacağı öngörülüyor
GÜNCEL Haberi
Turizmde dengeler değişiyor

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını sonrasında normalleşme sürecinde turizmciler seyahat alışkanlıklarının değişimine vurgu yaparken butik otel ve alternatif turizm arayışlarında yükselme yaşanacağı öngörülüyor. 

 

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını ile brlikte alternatif turizmin yıldızının parlayacağını öngördüklerini bildiren Alternatif Turizm Etkinlikleri ve İşletmeleri Birliği Başkanı Cem Karaca, dünyada etkili olan pandemiye yönelik tedbirlerin bazı alışkanlıkları sonlandırırken, yenilerini hayata geçirdiğini söyledi.

 

Turizm sektörünün de bu değişen ve yeni edinilenler alışkanların ışığında sezon hazırlıklarını sürdürdüğüne değinen Karaca şöyle konuştu:

 

“Turizmde sistemsel değişikliklerle birlikte butik turizm anlayışının ön plana çıkıp, alternatif turizmin yıldızının parlayacağını öngörüyoruz. Daha az sayıda misafirin konakladığı tesislerle birlikte açık alanı daha fazla olan işletmeler tercih sebebi olacaktır. Yüksek kapasiteli otellerde konaklayan turistlerin ise daha fazla otel dışına çıkacağını düşünüyoruz.”

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Alternatif Turizm, turizmde yeni model, turizmde yeni dönem, butik turizm
Yorumlar
Haber Yazılımı