Haber Detayı
21 Şubat 2020 - Cuma 13:29 Bu haber 2084 kez okundu
 
Turizm işletme belgesi iptal edilmişti! Caprice Otel mühürlendi
Aydın'ın Didim ilçesi Akbük oteller bölgesinde İslami konseptte faaliyet gösteren ve Turizm işletme belgesi iptal edilen Capris Otel, Didim Belediyesi'nden ruhsat alamaması sebebiyle belediye ekipleri tarafından 8 ayrı noktadan mühürlendi.
OTEL HABER Haberi
Turizm işletme belgesi iptal edilmişti! Caprice Otel mühürlendi

Aydın'ın Didim ilçesi Akbük oteller bölgesinde İslami konseptte faaliyet gösteren ve Turizm işletme belgesi iptal edilen Capris Otel, Didim Belediyesi'nden ruhsat alamaması sebebiyle belediye ekipleri tarafından 8 ayrı noktadan mühürlendi.

 

Edinilen bilgiye göre; geçen yıl otelle ilgili olarak şirket devrinin yapılmasının ve ünvan değişikliğinin ardından resmi süreç başlatılmıştı. Süreç içerisinde şu an tadilat aşamasında olan otelin turizm işletme belgesi iptal edildi. Otelin tadilat aşamasında olmasından dolayı Didim Belediyesi'ne yapılan ruhsat başvurusu da belediye zabıtası tarafından otelde fiziksel anlamda bir takım değişikliklerin olması ve otel yönetimi tarafından alınan yapı kayıt belgesinin neresini kapsadığına yönelik bir bilgilendirmenin yapılmaması gerekçesiyle kabul edilmedi. Oteldeki fiziksel değişikliklerle ilgili olarak Didim Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri ile Çevre ve Şehircilik Aydın İl Müdürlüğünden gelen ekiplerinin incelemesinin devam etmesi sebebiyle ruhsat verilmediği öğrenildi.

14 Şubat 2020 tarihinde Didim Belediyesi zabıta ekiplerince yapılan tespitler neticesinde süreçle ilgili tutanak tanzim edilmesinin ardından mühürleme işlemine kadar otelin gerekli tedbirleri alması açısından bir haftalık süre verildiği iddia edildi. Bir haftalık sürenin ardından Didim Belediyesi Zabıta ekipleri gerekli işlemlerin yapılmamasını ileri sürerek, 20 Şubat 2020 tarihinde otelin ana kapısı dahil olmak üzere 8 kapıda mühürleme işlemi gerçekleştirdi.

 

Didim Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri ile Çevre ve Şehircilik Aydın İl Müdürlüğü ekiplerinin teknik incelemesi sonucunda yapı-kayıt belgesinin geçerliliğini onaylamasının ardından otelin ruhsat için tekrar belediyeye başvurması gerektiği belirtildi. 

 

İlgili haberi okumak için tıklayın : Didim Caprice Otel’in turizm işletme belgesi iptal edildi!

Kaynak: (YHS) - Yerel Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Turizm, işletme, belgesi, iptal, edilmişti!, Caprice, Otel, mühürlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı