Haber Detayı
23 Mart 2020 - Pazartesi 22:06 Bu haber 2791 kez okundu
 
THY'nin tüm ödemeleri durdurduğu iddia edilmişti! Resmi açıklama yapıldı
Türk Hava Yolları (THY), bazı internet sitelerinde şirketin tüm ödemeleri durdurduğu yönünde çıkan haberlerle ilgili olarak açıklama yaptı.
ŞİRKET HABERLERİ Haberi
THY'nin tüm ödemeleri durdurduğu iddia edilmişti! Resmi açıklama yapıldı

Türk Hava Yolları (THY), bazı internet sitelerinde şirketin tüm ödemeleri durdurduğu yönünde çıkan haberlerle ilgili olarak açıklama yaptı.

 

THY’nin açıklamasında, “Bazı medya organlarının talebimizi çarpıtarak, Türk Hava Yolları’nın tüm ödemelerini durdurduğu yönünde haber yaptıklarını üzüntüyle gözlemliyoruz” ifadeleri dikkat çekti.

 

Türk Hava Yolları, bazı internet sitelerinde şirketleri hakkında yer alan “Haziran'a kadar ödeme yapmayacağını tedarikçilerle bildirdi” haberleri ile ilgili açıklama yaptı. Türk Hava Yolları, açıklamasında nice krizleri başarı ile geçirmiş bir şirket olarak, bu krizi de en hızlı bir şekilde atlatacağına dikkat çekerek, tüm ödemelerin durdurulduğu haberlerinin kesinlikle gerçeği yansıtmadığına vurgu yaptı.


THY tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamadaşu ifadelere yer verildi:

 

“Bilindiği gibi havacılık sektörü Dünya Sağlık Örgütü tarafından 11 Mart 2020 itibariyle küresel salgın ilan edilen yeni koronavirüs (COVID-19) salgınından direkt olarak olumsuz yönde etkilenen sektörlerin başında gelmektedir. Mevcut kriz, devam eden ve gitgide kapsamı genişleyen uçuş yasaklarına, işgücü sıkıntılarına, karantinalara ve tedarik zincirindeki kırılmalara neden olmaktadır. Bu kapsamda Türk Hava Yolları olarak, uçuş yasaklarının devam ettiği süre içerisinde, şirketlerimiz arasındaki uzun süreli iyi ilişkiler ve yakın iş birlikleri geçmişine dayanarak, bu talihsiz ve istisnai zamanlarda bazı tedarikçilerimize ödemelerimizi geçici bir süre erteleme ya da vadeyi uzatma talebimizi ilettik. Ancak, bazı medya organlarının bu talebimizi çarpıtarak, Türk Hava Yolları’nın tüm ödemelerini durdurduğu yönünde haber yaptıklarını üzüntüyle gözlemliyoruz. Türk Hava Yolları nice krizleri başarı ile geçirmiş bir şirket olarak, bu krizi de en hızlı bir şekilde atlatacaktır. Tüm ödemelerimizi durdurduğumuz haberleri kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Türk Hava Yolları operasyonlarına mevcut şartları elverdiği ölçüde, ticari değerlendirmelerimizin ışığında devam etmektedir.” 

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: THY'nin, tüm, ödemeleri, durdurduğu, iddia, edilmişti!, Resmi, açıklama, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı