Haber Detayı
27 Şubat 2020 - Perşembe 19:14 Bu haber 2352 kez okundu
 
THY koronavirüs sebebiyle bir ülkeye daha uçuşlarını durdurdu!
Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı İstanbul Havalimanı'nda gündeme dair açıklamalarda bulundu
GÜNCEL Haberi
THY koronavirüs sebebiyle bir ülkeye daha uçuşlarını durdurdu!

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı İstanbul Havalimanı'nda gündeme dair açıklamalarda bulundu.

 

Koronavirüs nedeniyle önlemler alındığını belirten Aycı, Nahçıvan uçuşlarının durdurulduğunu, Güney Kore'nin başkenti Seul'a ise uçuşların azaltıldığını söyledi. Aycı, koronavirüs önlemleri kapsamında 250'den fazla uçağı dezenfekte ettiklerini bildirdi.

 

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

"Dünya sağlık örgütü ve sektörel kuruluşlarımızın önlemlerini ve uyarılarını dikkatle takip ediyoruz. Seul'den uçak seferlerimizi azalttık. Nahçıvan'dan ise durdurduk. Risk devam ederken bazı yerlerden uçuşları durduruyoruz. Önümüzdeki dönemde yine 12 risk ülkesi var. Onlara dikkat edeceğiz. Maske ve benzeri tedarikleri alıyoruz. Mürettebat ve istasyonlarımıza, yöneticilerimize eğitimler verildi. Riskin yönetilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Hızla uyum gösteriyoruz.''

 

250'den fazla uçağın dezenfekte edildiğini belirten Aycı ''Virüs riskli ama virüsten daha riskli olan ise tedbirsiz olmak. Herkesin alması gereken tedbirler bireysel ve kurumsal anlamda alınıyor. Asıl mesele virüs ne kadar riskli ondan daha risklisi tedbirsiz olmak. Bu kısımları da dikkate alarak bunu yönetmek. Tabii hayatın tabii akışı da sürdürülmeli. Benim yolcularımıza tavsiyemiz, açıklamalarımızı takip etmeleri. Kurumsal tweetlerimizden, sitemizden açıklama yapıyoruz. Ama yine de eksik kaldığımız noktalarda hatırlatıldığında arkadaşlarımız gereğini yapıyor. Bu hassas dengeyi sağlayarak yolumuza devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: THY, koronavirüs, sebebiyle, bir, ülkeye, daha, uçuşlarını, durdurdu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı