Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 08:30 Bu haber 2774 kez okundu
 
THY'den istihdam atağı! İşte başvuru şartları
Türk Hava Yolları'nın (THY) çeşitli birimlerinde çalıştırılmak üzere verdiği ilanlar 1 Mart 2020 tarihine kadar yayında kalacak.
ŞİRKET HABERLERİ Haberi
THY'den istihdam atağı! İşte başvuru şartları

Türk Hava Yolları'nın (THY) çeşitli birimlerinde çalıştırılmak üzere verdiği ilanlar 1 Mart 2020 tarihine kadar yayında kalacak.

 

THY gençlere yönelik iki işe alım ilanı yayınladı. İlanlara başvurular başlarken, AIRSTARTER adını verdiği program kapsamında çeşitli birimlerde çalıştırılmak üzere verilen ilanlara 1 Ocak 1994 ve sonrasında doğanlar, en az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin herhangi bir bölümünde 3. sınıf öğrencisi olduğunu belgeleyenler ilanlara başvurabilecek. 

 

THY tarafından yayınlanan iki ilanın detayları şu şekilde: 


"T.C. vatandaşı olmak, 
Adli Sicil ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak, 01.01.1994 ve sonrasında doğmuş olmak, En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin herhangi bir bölümünde 3.sınıf öğrencisi olmak ve olduğunu belgeleyebilmek, (Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğrenimine devam eden ve yazılım alanında uzmanlaşmak isteyen adaylarımız AIRSTARTER BT ilanımıza başvurabilir.) 100’lük sistemde en az 70, 4’lük sistemde en az 2,72 genel not ortalamasına sahip olmak ve olduğunu belgeleyebilmek, İstanbul ve Ankara’daki ofislerde, haftanın en az 2 günü tam zamanlı olmak üzere, haftada en fazla 30 saat çalışabilmek, İyi derecede İngilizce bilmek (THY A.O. tarafından yapılacak olan İngilizce sınavında başarılı olmak)"


"AIRSTARTER Programı kapsamında istihdam edilen kişilere 2020-2021 eğitim-öğretim yılında 4. sınıfta eğitimlerine devam ederken kısmi süreli olarak çalışma fırsatı sunulacaktır. Süreci başarıyla tamamlayarak kısmi süreli istihdam edilen kişilerin Temmuz 2021 tarihinde mezun olmaları gerekmektedir. Yeni mezun ihtiyacı kapsamında, kısmi süreli çalışma sürecini başarıyla tamamlayan kişilerin süreç sonunda tam zamanlı istihdamı da değerlendirilecektir."


Aranan nitelikler şu şekilde


"Problem çözme yeteneği gelişmiş ve sonuç odaklı çalışan, Ekip çalışmasına yatkın, Proaktif ve analitik düşünce yeteneğine sahip, Araştırmaya ve öğrenmeye açık, Yazılı ve sözlü iletişim becerileri yüksek, MS Office araçlarını iyi seviyede bilen part-time çalışma arkadaşları arıyoruz."

 

AIRSTARTER Programı ile Part-Time çalışabilecek  başkanlıklar şöyle 


İnsan Kaynakları ve Destek Üniteleri

İstihdam Başkanlığı

Eğitim Başkanlığı

Personel Yönetimi Başkanlığı

Sosyal ve İdari İşler Başkanlığı

Uçuş Eğitim Başkanlığı 

Kalite & Teknik

Kalite Güvence Başkanlığı 

Teknik Başkanlık 

Mali 

Finans Başkanlığı

Muhasebe ve Mali Kontrol Başkanlığı

Genel Satınalma Başkanlığı

Operasyon 

Entegre Operasyon ve Kontrol Başkanlığı 

Güvenlik Başkanlığı

Kurumsal Emniyet Başkanlığı

Yer İşletme Başkanlığı

Uçuş İşletme Başkanlığı

Planlama 

Ekip Planlama Başkanlığı 

Gelir Yönetim Başkanlığı 

İkram ve Uçak İçi Ürünler Başkanlığı 

Üretim Planlama Başkanlığı 

Pazarlama & Satış


Kurumsal İletişim Başkanlığı

Kurumsal Pazarlama ve Dağıtım Kanalları Başkanlığı

Pazarlama Başkanlığı

Satış Başkanlığı

Turkish Cargo 

Kargo Operasyon Başkanlığı 

Kargo Pazarlama Başkanlığı 

Kargo Satış Başkanlığı

Kargo İş Geliştirme ve Organizasyon Başkanlığı

Yatırım & Anlaşmalar

Kurumsal İnovasyon ve Projeler Başkanlığı

Uluslararası İlişkiler ve İttifaklar Başkanlığı 

Yatırım Yönetimi Başkanlığı 

 

İlanlar için başvurularda izlenecek yol ise şu şekilde duyuruldu

"Kriterleri taşıyan adayların, ilana kurumsal web sitemiz üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Yukarıdaki şartları taşımayan adayların ve kurumsal web sitesi başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir.  İlan 01.03.2020 tarihine kadar yayında kalacaktır. Sınıf şartını belgeleyebilmek için, “Eğitim Bilgilerim” kısmında “Lisans” sekmesinde yer alan “Dosya Seç” butonundan “Öğrenci Belgesi” yüklenmesi zorunludur. Genel not ortalaması şartını belgeleyebilmek için, “Ana Sayfam” kısmında yer alan “Özgeçmiş Eklentileri” kısmından “Öğrenci Not Dökümü” yüklenmesi zorunludur. Belge kontrolünden sonra ilan kriterlerini sağlayan adaylar "Sözel/Sayısal Yetenek ve İngilizce" yazılı sınavına davet edilecektir. Sınavda başarılı olan adaylar "kişilik envanteri, grup değerlendirmeleri ve birebir mülakat" süreçlerine davet edilecektir.

 

Çalışma yeri İstanbul ve Ankara olup İstanbul'da çalışacak kişilerin İstanbul ve çevresinde; Ankara'da çalışacak kişilerin ise, Ankara ve çevresinde öğrenim görüyor olması tercih edilecektir. Mülakat öncesinde adayların yukarıda belirtilen kriterlere uygunluğunu belgelemeleri istenecek ve kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir. Süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak, işe başlangıç belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi akabinde istihdam süreci tamamlanacaktır."

Kaynak: (EHA) - Ekonomi Haber Ajansı Editör:
Etiketler: THY'den, istihdam, atağı!, İşte, başvuru, şartları,
Yorumlar
Haber Yazılımı