Haber Detayı
12 Şubat 2020 - Çarşamba 12:13 Bu haber 3771 kez okundu
 
Tatil.com müşterisini dolandırdı iddiası!
Tatil.com adlı internet sitesinden tatil rezervasyonu yaptıran bir vatandaş ilginç bir olayla karşı karşıya kaldı.
ŞİRKET HABERLERİ Haberi
Tatil.com müşterisini dolandırdı iddiası!

Tatil.com adlı internet sitesinden tatil rezervasyonu yaptıran bir vatandaş ilginç bir olayla karşı karşıya kaldı.

 

İstanbul'a yapacağı seyahat öncesinde Trivago'dan otel araştıran vatandaş, trivago tarafından yönlendirildiği tatil.com sitesinden Wyndham Grand İstanbul Levent Otel için 2 kişilik rezervasyon yaptırdı.

 

Rezervasyon için 4 katı ücret

 

Yaptırdığı rezervasyonun ödemesini de online olarak tatil.com isimli rezervasyon ve tatil sitesine yaptığını ve ödemeyi yaptıktan sonra da rezervasyon onayının mailine kod olarak geldiğini söyleyen vatandaş, tatil.com'dan gelen arama üzerine rezervasyonunun iptal edildiğini ve ödemenin iade edildiğini öğrendi. Rezervasyonu iptal edilen mağdur vatandaşa ayrıca eğer oda için rezervasyon yaptırmak istiyorsa 4 katı ücret ödenmesi gerektiği bildirdi.

 

İsterseniz dava açın!

 

Mağdur vatandaş konuya ilişkin bir şikayet sitesinde şu bilgileri paylaştı:

"Bana sattıkları, parasını ödediğim bir rezervasyonu iptal etme hakları olmadığını söyledim. Dedikleri şey ise iptal ettik bile, isterseniz dava açabilirsiniz. Yetkili biri ile konuşmak istedim, ona bile bağlamadılar. Müşteri temsilcisinin verdiği cevap sizi yetkiliye bağlayamayız, sadece biz yetkiliye bilgi verebiliriz, yetkili de isterse size dönüş yapar ama garanti değil. İsterseniz dava açabilirsiniz dediler" 

 

Şikayetin siteye yazılmasından kısa süre sonra bir çok kullanıcı tatil.com isimli site ile ilgili yaşadıkları mağduriyetlerle ilgili yorumlar yaptı. Daha sonra mağdur vatandaşın sorunun giderildiğine dair başka bir paylaşım yaptığı görüldü.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Tatil.com, müşterisini, dolandırdı, iddiası!,
Yorumlar
Haber Yazılımı