Haber Detayı
29 Mart 2020 - Pazar 22:59 Bu haber 3033 kez okundu
 
Taksilerin trafiğe çıkışı sınırlandırıldı!
İçişleri Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında valiliklere yeni bir genelge gönderdi.
TÜRKİYEDEN Haberi
Taksilerin trafiğe çıkışı sınırlandırıldı!

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında valiliklere yeni bir genelge gönderdi. 

 

İçişleri Bakanlığı tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında 81 ilin valiliğine gönderilen ticari taksilerle ilgili genelgeye göre bu gece saat 00.01'den itibaren İstanbul, Ankara ve İzmir'de ticari taksilerin trafiğe çıkışlarında plakasının son hanesine göre sınırlamaya gidilecek.

 

Taksilerle ilgili genelgeye göre, pazartesi günü saat 00.01'den saat 23.59'a kadar plakasının son rakamı tek olan ticari taksiler trafiğe çıkabilecekken, belirtilen saatten sonra plakasının son rakamı çift olan ticari taksiler trafiğe çıkabilecek. Belirlenen bu sistem takip eden günler için ardışık olarak devam edecek. 

 

İçişleri Bakanlığı tarafından valiliklere gönderilen genelgede, söz konusu kararlar kapsamında, valiler  ve kaymakamlar tarafından, Umumi Hıfzıssıhha Kanunun ilgili maddeleri uyarınca gerekli kararların ivedilikle alınması, belediyeler ve ilgili meslek odalarını bilgilendirerek konunun koordine edilmesi, tedbirlerin planlanması, uygulanması ve kolluk birimleri tarafından konunun takip edilerek uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi istendi.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Taksilerin, trafiğe, çıkışı, sınırlandırıldı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı