Haber Detayı
17 Haziran 2020 - Çarşamba 15:33 Bu haber 10458 kez okundu
 
Rusya'dan turizm açıklaması: ''Temmuz için Türkiye'den teyit bekliyoruz''
Türkiye'nin turizmde ana pazarı Rusya’nın turizm bakanlığı olan Rosturizm kurumunun Başkanı Zarina Doguzova Rus RBK kanalına verdiği mülakatta, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını doğrultusunda Rus turizm sektörüne dair değerlendirmelerde bulundu.
GÜNCEL Haberi
Rusya'dan turizm açıklaması: ''Temmuz için Türkiye'den teyit bekliyoruz''

Türkiye'nin turizmde ana pazarı Rusya’nın turizm bakanlığı olan Rosturizm kurumunun Başkanı Zarina Doguzova Rus RBK kanalına verdiği mülakatta, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını doğrultusunda Rus turizm sektörüne dair değerlendirmelerde bulundu.

 

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) nedeniyle Rus turizm sektöründe yaşanan kayıpları 2021’in sonuna kadar telafi etmeye çalıştıklarına işaret eden ve çok hızlı bir büyüme sürecine girilerek bazı standart olmayan kararlar almaları gerektiğine değinen Doguzova, Rusların yurt dışına çıkışlarına yönelik kısıtlamalar koymayacaklarını vurguladı. Doguzova, “Mevcut tedbirler tümüyle salgından korunmaya ilişkin. Vatandaşların yurt dışına çıkmalarına yönelik yapay engeller olmayacak.” dedi.

 

Rus turistlerin en çok ziyaret ettiği ülkelerin başında gelen Türkiye’ye ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Doguzova, şunları kaydetti:

 

“Türkiye’nin Temmuz ayında Rusya’dan turist alabileceğine, böyle bir takvime yönelik Türk makamlarından resmi bir teyit almadık. Haziranda Rus turistlerin Türkiye’ye gitmesi mümkün değil. Şu anda biz vatandaşları göndermeye hazır olsak bile Türkiye almaya hazır değil. Sonrası için duruma bakıp karar alacağız.”

 

Rus haber ajansı TASS’ın havacılık sektörü yetkililerine dayandırdığı haberine göre, Rusya’nın 15 Temmuz itibarıyla 15 ülkeye uluslararası uçuşları tekrar başlatmayı planladığı bildirilmişti. Söz konusu ülkelerin arasında Türkiye’nin de bulunduğu öne sürülmüştü.

Kaynak: (DHS) - Dış Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Zarina Doguzova, Rosturizm, Rus Turist, Rusya seyahat, Türkiye Rusya,
Yorumlar
Haber Yazılımı