Haber Detayı
27 Ekim 2019 - Pazar 16:22 Bu haber 2564 kez okundu
 
Pilotlar gizli kamerayla uçak tuvaletini canlı canlı izlemişler!
Havacılık tarihinin en mide bulandıran olaylarından biri yaşandı.
YAŞAM Haberi
Pilotlar gizli kamerayla uçak tuvaletini canlı canlı izlemişler!

Havacılık tarihinin en mide bulandıran olayı, ABD'de yaygın kullanılan havayolu şirketi Southwest Airlines'ta çalışan bir hostes'in uçağın kokpitine girince pilotların yanında bir tablet bulmasıyla ortaya çıktı.

 

Phoenix'e giden uçağın kokpitinde bulduğu tabletteki canlı videoyu dikkatlice inceleyen kadın bunun uçağın tuvaletine yerleştirilmiş bir kamera aracılığıyla yapıldığını anladı. Uçağın tuvaletine gizli bir kamera yerleştirildiğini yetkililere bildiren kadın, pilotların tuvaletteki gizli kamerayla yolcuları tabletle anbean röntgenlediğini ortaya çıkardı. 2017 yılında ABD'de yaşanan olay durumun mahkemeye taşınmasının ardından bugün ortaya çıktı.

 

Southwest Airlines’ta çalışan hostes Renee Steinaker yaşadıklarını anlatırken “Kaptan pilot tuvalete gidince ben de kokpite girdim. Olağandışı bir durum yoktu fakat dikkatli bakınca bir tablet gördüm. Tabletin ekranında tuvaletten çekilen görüntüler vardı ve kaptanı da tuvalette gördüm” ifadelerini kullandı.

 

Southwest Airlines’ta çalışan hostes Renee Steinaker'ın durumu fark etmesinin ardından kokpitte bulunan ve paniğe kapılan yardımcı pilot Ryan Russell bu uygulamanın yeni bir güvenlik prosedürü olduğunu söylese de hostes buna inanmadı ve Pad’in fotoğrafını çekerek durumu amirlerine bildirdi. Durumu mahkemeye taşıyan Steinaker sorumluların cezalandırılması gerektiğini söyledi.

 

Havayolu şirketi tarafından yapılan yazılı açıklamada ise “Southwest, uçakların tuvaletlerine kamera yerleştirmiyor. Bu konu ile ilgili bir açıklamamız ve yorumumuz yoktur” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: (DHS) - Dış Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Pilotlar, gizli, kamerayla, uçak, tuvaletini, canlı, canlı, izlemişler!,
Yorumlar
Haber Yazılımı