Haber Detayı
11 Haziran 2020 - Perşembe 13:48 Bu haber 8130 kez okundu
 
Oteller Elon Musk'ın tüp tünellerine dahil olmak istiyor
Las Vegas'ta kumar oynatan otel sahipleri Elon Musk'ın sahibi olduğu The Boring Company isimli şirket tarafından yapılan trafiğe takılmadan yolculuk yapılabilen yeni tünelleri için özel bir talepte bulundu.
DÜNYADAN Haberi
Oteller Elon Musk'ın tüp tünellerine dahil olmak istiyor

Las Vegas'ta kumar oynatan otel sahipleri Elon Musk'ın sahibi olduğu The Boring Company isimli şirket tarafından yapılan trafiğe takılmadan yolculuk yapılabilen yeni tünelleri için özel bir talepte bulundu.

 

Las Vegas'taki keşmekeşliği tünellerle ve bu tüneller için üreteceği yeni araçlarla çözmek isteyen Elon Musk, tünelleri geçtiğimiz ay içerisinde bitirdi. Ancak tünelleri bitmesiyle birlikte Vegas'taki otel sahiplerinin özel bir talebiyle karşılaştı.

 

Bloomberg'in haberine göre Las Vegas'taki bulunan otellerin sahipleri kendi misafirlerinin bu tünelleri kullanacağını düşünerek Elon Musk'tan durak istedi. Misafirlerinin otellerden daha uzak bir yere çıkmaları yerine onları doğrudan otellerine ulaşmalarını sağlayacak bir altyapı kurmak isteyen otel sahiplerine göre böylece hem müşteriler otellere daha kolay bir şekilde ulaşacak hem de tünelleri kullanıp Las Vegas'a gelen diğer kişiler duraktan çıkar çıkmaz bu otellere girebilecek.

 

Otellerin bu taleplerine şimdilik tepkisiz kalan Musk'ın aktif olarak kullandığı Twitter üzerinden bir açıklama yapması bekleniyor.

Kaynak: (DHS) - Dış Haberler Servisi Editör:
Etiketler: The Boring Company, Elon Musk, Las Vegas Otelleri, Kumarhane, Las Vegas Kumarhaneleri
Yorumlar
Haber Yazılımı