Haber Detayı
05 Mart 2020 - Perşembe 15:29 Bu haber 13680 kez okundu
 
Otel çalışanlarında koronavirüs! Bakanlık bölgede OHAL ilan etti
Bir otelin çalışanlarında koronavirüs şüphesi üzerine bakanlık tarafından olağanüstü hal ilan edildi.
GÜNCEL Haberi
Otel çalışanlarında koronavirüs! Bakanlık bölgede OHAL ilan etti

Bir otelin çalışanlarında koronavirüs şüphesi üzerine bakanlık tarafından olağanüstü hal ilan edildi.

 

Konuyla ilgili olarak Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada, Batı Şeria’nın tamamında Kovid-19 şüphesiyle olağanüstü hal ilan edildiği, Beytüllahim ile Eriha kentlerinde ise tüm eğitim kurumları ile cami ve kiliselerin 14 gün süreyle kapatıldığı belirtildi. Açıklamada, söz konusu olağanüstü halin Beytüllahim’deki bir otelin çalışanlarına Kovid-19 bulaşması şüphesiyle ilan edildiği kaydedildi. 

 

Şüphelilerin karantinaya alındığı ve test sonuçlarının beklendiği belirtilen açıklamada, halka sakin olma ve bakanlığın talimatlarını bekleme çağrısı yapıldı. Bakanlık tarafından yapılan yazılı açıklamada ayrıca, Beytüllahim’deki otelin karantina merkezine dönüştürüldüğü vurgulanarak, turist grupların girişlerinin durdurulduğu ve otel rezervasyonlarının kapatıldığı kaydedildi.

Koronavirüs vakası görüldüğü belirtilen Güney Koreli bir turist grubu İsrail’in çeşitli kentlerine gerçekleştirdiği ziyaretin yanı sıra işgal altındaki Filistin’in de Doğu Kudüs, Beytüllahim ve Eriha kentlerini ziyaret etmiş, Güney Kore makamlarından yapılan açıklamada da 8-15 Şubat'ta Güney Koreli 77 kişilik turist kafilesinin işgal altındaki Doğu Kudüs ve Batı Şeria'nın yanı sıra İsrail'in bazı bölgelerini ziyaret ettiği, söz konusu gruptan 29 kişide ülkeye döndükten sonra Kovid-19'a rastlandığı duyurulmuştu.

 

Batı Şeria’da Hazreti İsa’nın doğduğu yer ve Hristiyanların hac mekanlarından biri olan Beytüllahim’in her yıl yüz binlerce "hacıyı" alması koronavirüsün yayılması yönündeki endişeyi artırıyor. 

Kaynak: (DHS) - Dış Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Otel, çalışanlarında, koronavirüs!, Bakanlık, bölgede, OHAL, ilan, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı