Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 20:23 Bu haber 1620 kez okundu
 
O ülkede yaşayanlar yaşam kalitesini düşürdüğü için artık turist istemiyor!
Kent sakinleri, sayıları her geçen gün artan turistlerin yaşam kalitelerini olumsuz etkilediğini savunuyor.
DÜNYADAN Haberi
O ülkede yaşayanlar yaşam kalitesini düşürdüğü için artık turist istemiyor!

Ülkeyi ziyaret eden turist sayısını azaltmak için harekete geçen Hollanda hükümeti, kısa süreli konut kiralama hizmeti veren Airbnb uygulamalarına kısıtlama getirirken Hollanda Turizm ve Kongre Ofisi (NBTC) de bir dizi önlem açıkladı. 

 

Özellikle başkent Amsterdam'da kent sakinleri, sayıları her geçen gün artan turistlerin yaşam kalitelerini olumsuz etkilediğini savunuyor.

 

İtalyan, İspanyol ve Japon turist ülkede istenmiyor

 

Turist sayısını kontrol altında tutmayı hedefleyen NBTC, İtalya, İspanya ve Japonya'daki bürolarını kapatma kararı alırken, bu üç ülkeden daha fazla turist gelmemesi için promosyon kampanyaları da sonlandırıldı. Buna karşın, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Fransa ve Belçika'daki ofislerin çalışmalarını sürdüreceği belirtildi.

Özellikle Amsterdam'daki gece hayatı ve yasal uyuşturucu madde tüketiminin turistlerin ziyaret gerekçeleri arasında ilk sıralarda olmamasını isteyen NBTC ayrıca, yeni reklam kampanyalarında Amsterdam'a alternatif olarak Maastricht, Groningue ve Arnhem gibi tarihi şehirler ön plana çıkartacak.

 

2018 yılında 18 milyondan fazla turist ağırlayan ve dünyanın en popüler 10 turizm güzergahı arasında gösterilen 17 milyon nüfuslu Hollanda'yı 2019 yılında 20 milyon turistin ziyaret etmesi beklenirken, 10 yıl içinde bu sayının 29 milyona çıkması bekleniyor.

Kaynak: (DHS) - Dış Haberler Servisi Editör:
Etiketler: O, ülkede, yaşayanlar, yaşam, kalitesini, düşürdüğü, için, artık, turist, istemiyor!,
Yorumlar
Haber Yazılımı