Haber Detayı
08 Haziran 2020 - Pazartesi 10:20 Bu haber 9159 kez okundu
 
New Park Hotel Ankara'da Güvenli Turizm Sertifikası alan ilk tesis oldu
Bu yıl turizmde belirleyici unsur “güvenlik ve hijyen” olurken, oteller önlem ve tedbirlerini alarak açılmaya başladı.
OTEL HABER Haberi
New Park Hotel Ankara'da Güvenli Turizm Sertifikası alan ilk tesis oldu

Bu yıl turizmde belirleyici unsur “güvenlik ve hijyen” olurken, oteller önlem ve tedbirlerini alarak açılmaya başladı.

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsten en çok etkilenen sektörlerin başında gelen turizm, yeni normal hayata dönüşle birlikte hareketlenmeye başladı.

 

Kültür ve Turizm bakanlığı tarafından belirlenen “Kovid-19 ve Hijyen Uygulamaları Değerlendirme Kriterleri’’ kapsamında istenen koşulları yerine getirdiği için Ankara’da ‘’Güvenli Turizm Sertifikası‘’ almaya hak kazanan ilk otel New Park Ankara Hotel oldu.

 

Oda temizlik işlemi bittikten sonra hijyen makinesi ile temizliği yapıldığını ve her oda için geliştirdikleri sistemle kapıların özel olarak mühürlendiğini ve misafirlerin kullanımına sunulduğunu dile getiren New Park Hotel Genel Müdürü Gökhan Esengil, bu işlem sayesinde dezenfekte sonrası odaya kimsenin girişinin sağlanmadığından emin olduklarının altını çizdi. Otele giriş yapan her kişinin giriş ve çıkışlarında ateşlerinin ölçülenerek kayıt altına alındığını belirten Esengil, her ayrıntıya özenle dikkat ettiklerini anlattı. Esengil, aldıkları tedbirler hakkında şu bilgileri verdi:

 

“Misafirlerin check-in ve check-out işlemleri sırasında her misafire özel içerisinde maske, eldiven, tek kullanımlık kalem olan kişiye özel kitler takdim edilerek kişisel hijyene dikkat edilmektedir.Misafirlerin doldurması zorunlu olan kağıtlar dezenfekte edilmiş özel dosyalar ile her misafire ayrı ayrı verilmektedir. Misafir oda kartları özel olarak kaplatılıp tek kullanımlık olarak verilmekte ve tekrar kullanılmamaktadır. Böylelikle bulaş riski minimuma indirilmektedir. Otel içerisinde misafirlerin kullandığı genel alanlar sosyal mesafeye uygun şekilde hazırlanmış, her misafir 1,5 metre kuralıyla otele alınmaktadır. Bu alanlar içerisinde ki yönlendirmelerde yabancı misafirlere de düşünülmüş 3 farklı dilde hazırlanmıştır.”

Otelde, Sağlık Bakanlığı ve TSE onaylı dezenfektan anti-septik sular kullanıldığına vurgu yapan Esengil, “Genel alanlar ve en çok kullanılan kapı kulpları, asansör düğmeleri gibi alanlar TSE standartlarına göre talimatlar hazırlanmış olup rutin temizlikler sık aralıklarla görevli personel tarafından yapılmaktadır” dedi. Odalarda temasın en çok olduğu malzemelerin kaldırıldığına değinen Esengil, misafirler için hijyenik oda servisleri hizmetinin yanı sıra kahvaltı servislerinin misafirlerin istediği saatte odalarına özel olarak yapıldığını anlattı.

 

Esengil, “Almış olduğumuz bu tedbirler sayesinde misafirlerin güvenliğini ve sağlığını korumak ilk hedefimizdir. Misafirlerimiz otelimizde gönül rahatlığıyla kalabilirler. Umarım bir an önce ülkemizde ve dünyada Kovid-19 virüsü son bulur” şeklinde konuştu.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: New Park Otel, güvenli turizm sertifikalı oteller, ankara otelleri, ankara new
Yorumlar
Haber Yazılımı