Haber Detayı
26 Ocak 2020 - Pazar 15:35 Bu haber 2008 kez okundu
 
Mersin'de turizm bölgelerine 2,5 milyar TL yatırım
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kentin batı kesiminde yer alan turizm bölgelerinin alt yapısı için 2.5 milyar liralık altyapı yatırım yapacaklarını söyledi.
YEREL Haberi
Mersin'de turizm bölgelerine 2,5 milyar TL yatırım

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, kentin batı kesiminde yer alan turizm bölgelerinin alt yapısı için 2.5 milyar liralık altyapı yatırım yapacaklarını söyledi.Mersin Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (MESİAD) Başkanı Hasan Engin tarafından düzenlenen toplantıda, dernek üyesi iş insanlarıyla bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer katılımcıların sorularını yanıtladı.

 


Başkan Seçer, Çukurova Havalimanı konusunun merkezi yönetimin konusu olduğunu, Belediye Başkanı olarak takip ettiğini dile getirdi. Mersin’in turizm projeleri yapması gerektiğine dikkat çeken Başkan Seçer, şunları söyledi.

"Turizm bölgelerinde altyapıya önem veriyoruz. Kalan 4 yılda, Mersin’in batı bölgelerinde, turizmin yoğun yaşandığı yerlerde altyapı, temiz içme suyu, kanalizasyon, atıksu arıtma tesisleri gibi önemli yatırımlarımız olacak. Bu bölgeye harcayacağımız yaklaşık 2.5 milyar lira gibi bir yatırım bedeli var. Bunlar için önemli çalışmalar yapıyoruz. Tabi bunların yanı sıra sosyal projeler için de kullanılabilir"


Liman A kapısındaki tıkanıklığın giderilmesi, limandan otobana direkt bağlantı sağlanması için bir imar planı değişikliği hazırladıklarını da ifade eden Başkan Seçer, bu konuda inisiyatifin TCDD’de olduğunu vurguladı.

Kaynak: (YHS) - Yerel Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Mersin'de, turizm, bölgelerine, 2,5, milyar, TL, yatırım,
Yorumlar
Haber Yazılımı