Haber Detayı
05 Kasım 2019 - Salı 13:00 Bu haber 1647 kez okundu
 
Londra WTM Fuarı Egeli turizmcileri umutlandırdı
İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen World Travel Market (Dünya Seyahat Fuarı), Egeli turizmcilerin 2020 yılına ilişkin umutlarını arttırdı.
GÜNCEL Haberi
Londra WTM Fuarı Egeli turizmcileri umutlandırdı

İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen World Travel Market (Dünya Seyahat Fuarı), Egeli turizmcilerin 2020 yılına ilişkin umutlarını arttırdı.

 

182 ülke ve bölgeden 5 bin dolayında katılımcı ve 51 binden fazla yararlanıcıyı buluşturan, dünya turizm sektöründeki gelişmelerin, seyahat eğilimlerinin ele alındığı ve 04-07 Kasım tarihleri arasında Londra’da düzenlenen 40. Dünya Seyahat Fuarı'nda Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) üyesi turizmciler yerini aldı. Egeli turizmciler, İngiltere’nin başkentinde düzenlenen World Travel Market’te (Dünya Seyahat Fuarı) turizm sektörünün yeni trendleriyle tanışma fırsatı buldu, uluslararası profesyonelleriyle bir araya geldi, ülke, bölge ve İzmir’in turizm potansiyelini anlattı.

 

WTM Londra’nın seyahat fikirlerinin merkezini oluşturduğunu belirten TÜROFED Başkan Yardımcısı ve Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, fuarın küresel seyahat ticaretinin, turizm endüstrinin önümüzdeki beş yıl içinde nasıl görüneceğine ilişkin fikir veren ve yeniliklerin paylaşıldığı önemli bir etkinlik olduğunun altını çizdi. İngiltere’nin başkentinde düzenlenen fuarın ülke turizminin yanı sıra Ege ve İzmir turizmi için önemine dikkat çeken İşler, “İngiliz turistler, tatil için iklimi, havası, doğası, kültürü, tarihi zenginlikleriyle önemli bir potansiyele sahip Ege’yi özellikle tercih ediyor. Bu nedenle İngiltere pazarının İzmir ve Ege için önemi büyük” dedi.

 

İngiltere’nin Almanya’dan sonra Türkiye’ye ve İzmir’e en çok turist gönderen ülke olduğunu, İzmir turizminin yalnızca Ekim ayında 13 bin 122 İngiliz turist ağırladığını hatırlatan İşler, “Yılın on aylık döneminde İngiltere’den gelen turist sayısı geçen yıla göre yüzde 58 artarak 118 bin 425’e ulaştı. Gelecek yıl pazarda 15 dolayında bir artış olur gibi gözüküyor” diye konuştu.

 

Brexit gerçekleşirse İngiliz pazarında büyük sıçramalı artışlar gözlenecektir” görüşünü dile getiren İşler, Londra WTM Fuarı izlenimlerini şu sözlerle anlattı:

 

“Bu yıl 40. kez düzenlenen WTM Londra’nın en can alıcı stantlarından biri Türkiye standıydı. Standın girişi UNESCO'nun gelecek yıl yapılacak toplantısında Türkiye'nin dünya mirası adayı, Göbeklitepe arkeolojik alanı görselleriyle bezenmişti. Ayrıca İzmir standı göz doldurdu ve oldukça fazla ilgi gördü. Türkiye, 2020 İngiliz pazarında önemli artış ve değişikliklerin olacağı bir destinasyon olarak fuara damgasını vurdu. Öte yandan fuarın girişindeki ana dev ekranlara 250 bin Paund ödeyen Yunanistan tüm fuarda gövde gösterisi yaptı. Fuarın girişi Yunanistan bayraklarıyla doluydu. Rakibimiz Hırvatistan ve Yunanistan’ın stantlarının da oldukça ilgi gördüğünü söylemeliyiz.”

Kaynak: (TurMed) - Turizm Medya PR Editör:
Etiketler: Londra, WTM, Fuarı, Egeli, turizmcileri, umutlandırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı