Haber Detayı
30 Ekim 2019 - Çarşamba 18:23 Bu haber 3001 kez okundu
 
Les Ottomans Hotel'e şok! Süresiz olarak yasaklandı
Boğazın incisi konumda olan Les Ottomans Hotel'e Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri tarafından süresiz bir yasak uygulandı.
OTEL HABER Haberi
Les Ottomans Hotel'e şok! Süresiz olarak yasaklandı

Boğazın incisi konumda olan Les Ottomans Hotel'in açık ve kapalı mekanlarda müzik yapması süresiz olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri tarafından yasaklandı.

 

Les Ottomans Hotel’de yüksek ses ile yapılan düğün ve gece kulübünden gelen sese tahammül edemeyen bölge halkı tarafından yapılan şikayetler sonucunda iki yıl boyunca yapılan ses ölçümleri neticesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri otelin canlı müzik ruhsatı kapsamında açık ve kapalı alanlarda müzik yapmasını süresiz olarak yasaklama kararı aldı. Bakırköy Gazetesi'nde yer alan habere göre Beşiktaş Belediye Başkanlığı ve Kaymakamlığı'na alınan karar iletildi.

 

Yetkililerden alınan bilgilere göre; Les Ottomans Hotel düğün, eğlence gibi organizasyonlarda yapmış olduğu ve çevreyi ciddi şekilde rahatsız edici olan müzik yayınını artık açık ve kapalı alanlarda süresiz olarak yapamayacak. Otel işletmesine başka bir firmanın gelmesi durumunda dahi bu izni alamayacak.

 

Edinilen bilgiye göre alınan kararda şu ifadelere yer verildi:

 

1) Açık alanda müzik yayınının yapılmasının yasaklandığı, işletmede açık alanda müzik yayını gerçekleştirilmemesi yönünde gerekli tedbirlerin alınması,

2) Söz konusu işletmede, sonraki tarihlerde yeni bir Canlı Müzik İzin Belgesi alınması amacıyla farklı tüzel kişilikler adı ile başvurulsa dahi yapılan incelemelerin yukarıda belirtilen hükümler çerçevesinde değerlendirilmesi,

3) Açık alanda müzik yayını faaliyetinin gerçekleştirildiğinin tespit edilmesi halinde tarafınızca tanzim edilecek tutanak ve diğer bilgi ve belgeler ile bilgi verilmesi talep edilmektedir.

 

Bu yaz özellikle Boğaz’daki tur teknelerinden kaynaklanan yüksek müzik ile ilgili İstanbul halkı çeşitli tepkiler dile getirmiş ve yıllardır ihmal edilen Boğaz hattındaki ses denetimleri sıkılaştırılmıştı.

Kaynak: (EHA) - Ekonomi Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Les, Ottomans, Hotel'e, şok!, Süresiz, olarak, yasaklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı