Haber Detayı
31 Ekim 2019 - Perşembe 16:42 Bu haber 3709 kez okundu
 
Les Ottomans Hotel'de sular durulmuyor! Konkordato talep edildi
Galatasaray Kulübü'nün eski başkanı Ünal Aysal, sahibi olduğu Kuruçeşme'deki Les Ottomans Hotel için konkordato talep etti.
OTEL HABER Haberi
Les Ottomans Hotel'de sular durulmuyor! Konkordato talep edildi

Galatasaray Kulübü'nün eski başkanı Ünal Aysal, sahibi olduğu Kuruçeşme'deki Les Ottomans Hotel için konkordato talep etti.

 

Diken'den Ali Yılmaz'ın haberine göre, icradan satışı için 7 Kasım'a gün belirlenen otel için yapılan konkordato başvurusuna ilişkin henüz bir karar çıkmadı. Alacaklı özel bir banka otelin icradan satışını istemiş, otel için 440 milyon liralık muhammen bedel belirlenmişti.

 

Satışa kısa süre kalan Aysal'dan yeni bir hamle geldi. Boğazın İncisi olarak anılan ünlü otelin sahibi konumundaki Kalamos Turizm ve Ticaret AŞ için geçtiğimiz pazartesi günü konkordato talep edildi. Edinilen bilgiye göre, konkordato başvurusu İstanbul Asliye Ticaret Mahkemesi'ne yapıldı. Mahkeme, şirketin talebine ilişkin henüz tedbir kararı vermezken, mahkemenin tedbir kararı vermesi halinde 7 Kasım'daki icra ihalesinin de iptal edilmesi bekleniyor.

 

Yine hafta başında, Les Ottomans Hotel’de yüksek ses ile yapılan düğün ve gece kulübünden gelen sese tahammül edemeyen bölge halkı tarafından yapılan şikayetler sonucunda iki yıl boyunca yapılan ses ölçümleri neticesinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkilileri otelin canlı müzik ruhsatı kapsamında açık ve kapalı alanlarda müzik yapmasını süresiz olarak yasaklama kararı almıştı.

Kaynak: (EHA) - Ekonomi Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Les, Ottomans, Hotel'de, sular, durulmuyor!, Konkordato, talep, edildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı