Haber Detayı
27 Şubat 2020 - Perşembe 12:25 Bu haber 3112 kez okundu
 
Koronavirüs karantinasındaki otelde kaos!
14 gün boyunca karantinada kalacağı belirtilen İspanya’nın turizm bölgesi Tenerife’deki otelde uygulanan karantinadaki karmaşa misafirlerin tepkisine neden oldu.
GÜNCEL Haberi
Koronavirüs karantinasındaki otelde kaos!

İtalyan misafirde koronavirüs tespit edilmesi nedeniyle 14 gün boyunca karantinada kalacağı belirtilen İspanya’nın turizm bölgesi Tenerife’deki otelde uygulanan karantinadaki karmaşa misafirlerin tepkisine neden oldu.

 

İspanya’nın turizm bölgesi Tenerife’de bulunan 467 odalı H10 Costa Adeje Palace isimli otelde konaklayan bir İtalyan misafirde koronavirüs tespit edilmesi sonrası otel karantinaya alındı. Otel yönetimi tarafından misafirlere iletilen yazıda, ‘’İkinci bir bilgilendirmeye kadar otel karantina altında kalacak. Güvenliğiniz için odalarınızdan çıkmayınız. Eğer koronavirüs semptomlarıyla karşılaşırsanız resepsiyonla iletişime geçiniz. Günün 24 saati hizmet alacaksınız. Sakin olun ve bizden gelecek bildirimleri bekleyin.’’ denildi.

 

Sky News’e konuşan bir misafir, kapılarının altından bu not bırakılırken, maske takmak şartıyla dışarıya çıkılmasına izin verildiğini anlattı.

Tavsiyenin birinde odalardan çıkılmamasının söylendiğini diğerinde ise maskelerle çıkılabileceğinin söylendiğini kaydeden misafir, havuzda yüzenlerin bile bulunduğuna dikkat çekerek birbiriyle çelişen kararlar alındığını söyledi.

 

Otelde bulunan misafirlerden 167'sinin İngiliz olduğu öğrenildi.

Kaynak: (DHS) - Dış Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Koronavirüs, karantinasındaki, otelde, kaos!,
Yorumlar
Haber Yazılımı