Haber Detayı
17 Kasım 2019 - Pazar 19:37 Bu haber 1856 kez okundu
 
KKTC, turizmde marka olma yolunda
Tüm projeler tamamlandığında 40 bin yatak kapasitesine ulaşılacak KKTC, dünya turizminde bir marka olarak kendini kabul ettirecek.
GÜNCEL Haberi
KKTC, turizmde marka olma yolunda

Tüm projeler tamamlandığında 40 bin yatak kapasitesine ulaşılacak KKTC, dünya turizminde bir marka olarak kendini kabul ettirecek.

 

Başbakan Ersin Tatar, Kıbrıs Türk Seyahat Acentaları Birliği 31’inci Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada  turizmi sevdiklerini ve önem verdiklerini ifade ederek, sektörün ekonomi, maliye, cari açık, kültür, sanat ve insanlık için katkısının bilindiğini söyledi.

 

Turizm sektörünün hükümet ve devlet politikası olması için kararlılıklarının devam ettiğini dile getiren ve Kıbrıs Türk Seyahat Acentaları Birliği yeni yönetiminin önemli işlere imza atmasını dileyen Başbakan Tatar “KKTC olarak altyapımızı, yollarımızı, elektriğimizi her şeyimizi güçlendirerek, turiste de ziyaretçiye de imkan sağlamak ve burayı bir cazibe merkezi yapma noktasındaki çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

KKTC'ye sık sık gelin

 

Türk tatilcilere Yunan adaları yerine sık sık KKTC’ye gelmeleri çağrısında bulunan Başkabak Tatar ''KKTC hepimizin vatanıdır. Burada her türlü turizm, tarih ve kültür imkanı var. Tüm projeler tamamlandığında 40 bin yatak kapasitesine ulaşacağız. Belli bir yatak kapasitesine gelindiğinde KKTC dünya turizminde bir marka olarak kendini kabul ettirecek. Bu konudaki inancım tam. Sizlere, sektöre ve KKTC’ye güveniyorum, mutlaka hep birlikte başarılı olacağız” dedi.

Kaynak: (EHA) - Ekonomi Haber Ajansı Editör:
Etiketler: KKTC,, turizmde, marka, olma, yolunda,
Yorumlar
Haber Yazılımı