Haber Detayı
06 Kasım 2019 - Çarşamba 17:37 Bu haber 5651 kez okundu
 
İzmir Konak'taki ünlü otele şok! 350 müşterisiyle tahliye ediliyor
İzmir'in Konak ilçesinde bulunan otel için mahkeme tarafından tahliye kararı alındı. 350 müşteri otelden tahliye ediliyor.
OTEL HABER Haberi
İzmir Konak'taki ünlü otele şok! 350 müşterisiyle tahliye ediliyor

İzmir'in Konak ilçesinde bulunan Ramada İzmir Otel için mahkeme tarafından tahliye kararı alındı. 350 müşteri otelden tahliye ediliyor.

 

Mülk sahibinin bankaya olduğu iddia edilen borcu sebebiyle Konak ilçesi Mürselpaşa Caddesi'nde bulunan Ramada İzmir hakkında, mahkeme tahliye kararı verdi. Mahkeme tarafından verilen karar üzerine 350 müşteri otelden ayrılıyor. İşletmeci Erol İnce alınan tahliye kararının hukuksuz olduğunu söylerken, otelde bulunan 107 çalışanın da mağdur olduğunu belirtti.Edinilen bilgiye göre, otelin bulunduğu binanın mülk sahibinin, bankaya olan borcu karşılığı bina satışa çıkarıldı. Satışa çıkan binanın kiracısı olan otelin işletmecisi ise durumdan haberlerinin olmadığını, kendilerine herhangi bir tebligat gönderilmediğini ifade etti. Diğer taraftan işletmeci Erol İnce'nin kararı tebliğ etmemesiyle suçladığı mülk sahibi Ramada A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Sevil ise 6 ay önce tebligat gönderildiğini, işletme şirketinin durum yeniymiş gibi göstererek karalama kampanyası yürüttüğünü iddia etti.Otel işletmecisi Erol İnce yaptığı açıklamada, otelde bulunan 350 müşterinin tahliye edildiğini, işletmenin neredeyse dolu olan tüm odalarının boşaltılacağını söyledi. Alınan bu karar nedeniyle hem işletmenin, hem çalışanların hem de müşterilerin mağdur olduğunu belirten İnce, mülk sahibinin borcu nedeniyle haksız yere mağdur edildiklerini dile getirdi.


Kendileri ilgili iddialarla ilgili olarak mülk sahibi Ramada A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Sevil de açıklamalarda bulundu. Sevil, "Hakkımızda hem markayla hem de çalıştığımız bankayla ilgili karalama kampanyası yapılmaya çalışılıyor. Tahliyeyi kendilerine 6 ay evvel bildirmiştik. İşletme şirketi karar kendilerine 6 ay evvel tebliğ edilmesine rağmen böyle bir açıklama yapılıyor. Şirketin ya da bankanın herhangi bir ihmali yoktur" sözlerine yer verdi.

Kaynak: (YHS) - Yerel Haberler Servisi Editör:
Etiketler: İzmir, Konak'taki, ünlü, otele, şok!, 350, müşterisiyle, tahliye, ediliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı