Haber Detayı
26 Ocak 2020 - Pazar 20:39 Bu haber 1572 kez okundu
 
İşte Türkiye'deki en tehlikeli havalimanı!
Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) listesinde, en tehlikeli havalimanları arasında Kahramanmaraş Havalimanı yer alıyor.
TÜRKİYEDEN Haberi
İşte Türkiye'deki en tehlikeli havalimanı!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) listesinde, en tehlikeli havalimanları arasında Kahramanmaraş Havalimanı yer alıyor.

 

DHMİ tarafından hazırlanan raporlarda en tehlikeli havalimanlarından birisi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş Havalimanı’ndaki teknik aksaklıklar nedeniyle çok sayıda uçağın Gaziantep Havalimanı’na iniş yapmak zorunda kaldığı öğrenildi. Havalimanında yaşanan sorunları TBMM gündemine taşıyan CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, konuyu bütçe görüşmelerinde de dile getirdiğini ancak Ulaştırma Bakanı Mehmet Cahit Turan’ın, ''Yok böyle bir şey, uçaklar iniyor'' dediğini belirtti.

 

Birgün’ün haberine göre CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, uçakların sisli ve yağışlı havalarda havalimanına inemediğini ifade ettiği açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Yıllardır kanayan bir yara bu. Milyonlarca lira harcanarak havalimanı yapıldı ama uçak inemiyor. Maraş’a gitmek isteyen yurttaşlar çoğu zaman Gaziantep Havalimanı’na mecburi iniş yapıyor. Vatandaş havalimanına gidiyor, saatlerce beklediği uçuşunun iptal olduğunu görüyor. Kimsenin de umurunda değil. İş dünyası da bu durumdan rahatsız”

 

Edinilen bilgiye göre, havayolu şirketleri buraya tarifeli uluslararası uçuş yapmak isterlerse Kahramanmaraş Havalimanı’ndaki uçakların yüksekliğini, hızını ve yerini belirlemek için kullanılan GPS sistemindeki sorun giderilemedi.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: En tehlikeli havalimanı, kahramanmaraş havalimanı, Ali Öztunç
Yorumlar
Haber Yazılımı