Haber Detayı
30 Kasım 2019 - Cumartesi 19:43 Bu haber 3038 kez okundu
 
İşte Rusların yılbaşı tercihlerinde Türkiye'nin sırası
Yaklaşan yeni yıl tatili için Rusların en çok tercih ettiği ülkeler belli oldu.
GÜNCEL Haberi
İşte Rusların yılbaşı tercihlerinde Türkiye'nin sırası

Yaklaşan yeni yıl tatili için Rusların en çok tercih ettiği ülkeler belli oldu.

 

Rusların yeni yıl tercihlerini analiz eden TUI Rusya' ya göre Rusların bu yılbaşında en çok talep gösterdiği ülke Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) oldu. Yılbaşı tatili için rezervasyon yaptıranların yüzde 20'sinin tercihi BAE olurken, yılbaşında BAE'ye gideceklerin yüzde 60'ından fazlası çocuklarıyla birlikte tatile çıkacak.

 

Rusların yılbaşı tatilinde tercih ettiği en popüler ikinci bölge Tayland olurken, TUI Rusya'dan yeni yıl tatili için yapılan tur rezervasyonlarının yüzde 16'sını Tayland oluşturdu. TUI, Moskova dahil 12 şehirden Tayland'a uçuyor.

 

Üçüncü sırada Türkiye var

 

Yılbaşı tatil tercihlerini analiz eden TUI Rusya'nın sıralamasına göre Rusların yılbaşı tatili tercihlerinde Türkiye üçüncü sırada yer aldı. Rus tur operatörünün müşterilerinin yüzde 15'inden fazlası yeni yıl tatilleri için Türkiye'nin sahillerini tercih etti. Rusların yılbaşında Türkiye'yi tercih etmelerinde en büyük etkenin fiyatlardaki ucuzlukla birlikte başta Antalya olmak üzere sahil bölgelerinde ısıtmalı açık ve kapalı yüzme havuzuna sahip otellerin sayısının fazla olması gösteriliyor.

Kaynak: (DHS) - Dış Haberler Servisi Editör:
Etiketler: İşte, Rusların, yılbaşı, tercihlerinde, Türkiye'nin, sırası,
Yorumlar
Haber Yazılımı