Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 16:19 Bu haber 5787 kez okundu
 
İstanbul Havalimanı'nda seyahat acentası skandalı!
Bir seyahat acentası şoförü İstanbul Havalimanı'nda kendisini taksici olarak tanıtarak yabancı turisti dolandırdı.
GÜNCEL Haberi
İstanbul Havalimanı'nda seyahat acentası skandalı!

Bir seyahat acentası şoförü İstanbul Havalimanı'nda kendisini taksici olarak tanıtarak yabancı turisti dolandırdı.

 

İstanbul'daki havalimanlarındaki taksicilerin ve seyahat acentalarının turist yolcuları dolandırma haberlerine bir yenisi daha eklendi. Bu kez bir seyahat acentası şoförü İstanbul Havalimanı'ndaki yabancı turiste kendisini taksici diye tanıttı.

 

Gerçek Gündem'den Çiğdem Akbayrak'ın haberine göre, Hawaili olduğu belirtilen yabancı turist, 12 Aralık'ta havalimanından çıkarken seyahat acentasının kendisini taksici olarak tanıtmasıyla, acenta şoförünün aracı ile oteline gitmek üzere anlaştı. Turist yolcu, Hempa Turizm'e ait olduğu belirtilen araç şoförüne İstanbul Arnavutköy'de bulunan İstanbul Havalimanı'ndan Sirkeci'deki Romance Hotel'e gideceğini söyledi. Acenta şoförü terminalden çıkmadan 2200 TL ücreti yolcudan aldı.

 

Hawaili yolcu otoparkın içindeki aracın taksi olmadığını görmesi ve geri dönerek dolandırıldığını taksicilere söylemesi üzerine olay ortaya çıktı. İsmini vermek istemeyen Hawaili turist 2200 TL ödediğine dair faturayı havalimanındaki diğer taksi şoförleriyle paylaştı.

 

Aynı seyahat acentası yine dolandırdı

2200 TL skandalından iki gün sonra, yine Hempa Turizm'in şoförü tarafından bir başka turist daha taksi diye dolandırıldı. Taksicilerin farkettiği olayda turistler şoke uğrayarak ödedikleri ücretlerin faturalarını paylaştılar. 

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Hempa Turizm, İstanbul havalimanı transfer, havalimanı transfer, havalimanı
Yorumlar
Haber Yazılımı