Haber Detayı
28 Ekim 2019 - Pazartesi 15:07 Bu haber 3297 kez okundu
 
İnternetin olmadığı cennet adada turizm patlaması!
Tatil yaparken sosyal medyadan uzak kalamıyor musunuz? Gezdiğiniz yerleri, yediğiniz yemekleri internette paylaşıyor musunuz? O zaman bu ada size göre değil.
TURİZM BÖLGELERİ Haberi
İnternetin olmadığı cennet adada turizm patlaması!

Tatil yaparken sosyal medyadan uzak kalamıyor musunuz? Gezdiğiniz yerleri, yediğiniz yemekleri internette paylaşıyor musunuz? O zaman bu ada size göre değil. En azından arkadaşlarınıza hava atmak için medeniyete dönmeyi beklemek zorundasınız.

 

Yapılan araştırmalara göre, tatile giden bir çok kişi sosyal medyadan uzak kalamıyor. Ancak sosyal medyaya olan bağımlılık ve paylaşım yapma isteği zamanla modern dünya insanında tükenmişlik sendromu yaratıyor.

 

Filipinler’in cennet köşelerinden Palawan adası, internetsiz bir dünya özlemi duyan tatilciler için hizmet veriyor. Adada, kablosuz bağlantı (WiFi) yok, elektrik sınırlı zaman dilimlerinde kullanılabiliyor. Konaklama ağaç evlerde veya çadırlarda sağlanıyor.

Ne tezattır ki intetnetin olmadığı adanın ünü, yine sosyal medya sayesinde yayıldı. İnternetsizliğiyle ün salan bu cennet ada aslında ününü ve kazancını internete borçlu. Çünkü, modern hayattan bunalıp soluğu adada alan tatilciler şehre döndükten sonra fotoğraflarını internet detoksu tatil olarak paylaşıyor. 

 

Günümüz insanının en büyük zaaflarından olan interneti sağlamadığı için kalkınan adada kalmanın iki geceliği ise 350 dolar. Üstelik tüm rezervasyonları gelecek şubata kadar dolu.

Kaynak: (DHS) - Dış Haberler Servisi Editör:
Etiketler: İnternetin, olmadığı, cennet, adada, turizm, patlaması!,
Yorumlar
Haber Yazılımı