Haber Detayı
10 Şubat 2020 - Pazartesi 12:01 Bu haber 2399 kez okundu
 
Belediye o otel için acil tahliye kararı aldı!
Gölcük merkezde bulunan eski Coşkun Otel binası ile ilgili, Gölcük Belediyesi Acil Tahliye Kararı verdi.
OTEL HABER Haberi
Belediye o otel için acil tahliye kararı aldı!

Gölcük merkezinde yer alan eski Coşkun Otel binası ile ilgili, Gölcük Belediyesi ‘Acil Tahliye Kararı’ verdi.

 

Otel binası için alınan 2 yapı performans analizi sonucunda, binanın göçme durumu riski taşıması neticesinde Gölcük Belediyesi nihai kararının verdi.

 

Binanın acilen tahliye edilmesini aynı zamanda da yapının elektrik, su ve doğalgaz hizmetlerinin de durdurulmasını, 6306 sayılı Afet Riski altındaki alanların dönüştürülmesi hakkında kanun hükmünden yararlanma haklarını kullanarak Kentsel Dönüşüm çerçevesinde haklarının bulunduğunu bina maliklerine 07.02.2020 tarihli yazısı ile tebliğ edildi.

Mevcut halinde 42 adet bağımsız bölümün bulunduğu binada, şu an için sadece 6 adet işyeri kullanımda olup, diğer 9 bağımsız bölüm, yapılmış olan ilk yapı performans analiz sonucu binayı boşaltmış, kalan 27 bağımsız bölüm ise 1999 depreminden bugüne iskan edilmiyor.

 

Son dönemlerde yaşanan depremler ile bir kere daha deprem gerçeğinin kendini hatırlatması ile birlikte kamu oyunun aşırı duyarlı bir hale gelmesi sonucunda Gölcük Belediyesi’nin, deprem konusundaki hassasiyetini ortaya koyması bakımından almış olduğu karar, ilçe açısından büyük önem taşımakta olup, aynı zamanda da emsal teşkil edecek bir karar niteliğinde.

 

Kaynak: (YHS) - Yerel Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Gölcük Belediyesi, Gölcük Coşkun Otel, Coşkun Otel
Yorumlar
Haber Yazılımı