Haber Detayı
21 Şubat 2020 - Cuma 15:54 Bu haber 1438 kez okundu
 
Bakan Ersoy'dan Rehberler Günü mesajı
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Dünya Rehberler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
GÜNCEL Haberi
Bakan Ersoy'dan Rehberler Günü mesajı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Dünya Rehberler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Yayımladığı açıklamada Türk turizminin başarısında rehberlerin çok önemli ve kilit bir görevi yerine getirdiğine vurgu yapan ve Türkiye'nin rekorlarla geride bıraktığı bir yılın ardından, başarılarını başlangıç noktası kabul ettiğini belirten Ersoy, şunları kaydetti:

 

"Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşması için kararlılıkla çalışmaya devam ediyoruz. Turizm, her paydaşıyla birbirini destekleyen ve tamamlayan parçalardan oluşan bir bütündür. Parçalar ne denli düzgün çalışır ve güçlü olursa bütün de elbette o kadar güçlü ve sağlam olacaktır. Bu bağlamda rehberlerimiz şüphesiz ki çok önemli ve kilit bir görevi yerine getirmektedirler. Ülkemizde ağırladığımız misafirlerimizin, Türkiye algısında, kültür ve tarihimize dair bilgi ve düşüncelerinde, beraberlerinde ülkelerine götürecekleri izlenim ve anılarında, rehberlerimizin bilgileriyle, iletişim becerileriyle bıraktıkları her pozitif etki ciddi bir kazanımdır."

 

Ersoy, mesajında, sorumluluğunun bilincinde, görevlerini hakkıyla yerine getiren fedakar rehberlere teşekkür ederek, "Dünya Rehberler Günü'nüzü kutluyorum." ifadelerini kullandı.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Bakan, Ersoy'dan, Rehberler, Günü, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı