Haber Detayı
14 Şubat 2020 - Cuma 09:03 Bu haber 2174 kez okundu
 
Bakan Ersoy: ''Bakanlık olarak hedefimiz krizlere dayanıklı bir sektör oluşturmak''
TBMM’de soruları yanıtlayan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2020 yılı hedefini 58 milyon turist olarak açıklarken Çin’de yaşanan koronavirüs salgınının uzun vadede turizm hedeflerinde bir sapma yaratmasını beklemediğini belirtti.
TÜRKİYEDEN Haberi
Bakan Ersoy: ''Bakanlık olarak hedefimiz krizlere dayanıklı bir sektör oluşturmak''

TBMM’de soruları yanıtlayan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, 2020 yılı hedefini 58 milyon turist olarak açıklarken Çin’de yaşanan koronavirüs salgınının uzun vadede turizm hedeflerinde bir sapma yaratmasını beklemediğini belirtti.

 

Şubat ayı sonuna kadar Çin ile Türkiye arasındaki seyahatlerin askıya alındığına dikkat çekerek, salgının kısa vadede turizm sektörüne olumsuz yansıdığını ifade eden Bakan Ersoy, salgın sonrası Avrupa’dan Çin’e kongre turizmi kapsamında gidecekler için Türkiye’nin alternatif destinasyon olarak tekliflere girmesi ve krizin fırsata çevrildiği değerlendirmelerinin hatırlatılması üzerine ise; “Bununla ilgili kesin yorum yapmak yanlış” açıklamasını yaptı.

 

Bakan Ersoy “Biz kendi politikalarımızı oluşturuyoruz. Önemli olan sektörü krizlere karşı bağışıklı ve krizlerden bağımsız hale getirmek. Biz hep bunun üzerine strateji oluşturuyoruz” dedi.

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak hedeflerinin krizlere dayanıklı bir turizm sektörü oluşturmak olduğuna vurgu yapan Ersoy şu ifadeleri kullandı:

 

“Önemli olan sektörü krizlere karşı bağışıklı ve krizlerden bağımsız hale getirmek. Biz hep bunun üzerine strateji oluşturuyoruz. Krizler geçmişte de vardı bugün de var, gelecekte de olacak. Sistemi buna dayanıklı hale getirmek lazım. O yüzden zamanında Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nı kurduk. Çin’de yaşanan gelişmelerle ilgili olarak Dünya Sağlık Örgütü de şubat ayı sonuna kadar virüsün yayılımını takip ettiğini belirtti. Sağlık Bakanlığımız zaten koronavirüsün Türkiye’ye sıçraması olasılığına karşı çok dikkatli ve tüm tedbirleri alıyor.”

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Bakan, Ersoy:, ''Bakanlık, olarak, hedefimiz, krizlere, dayanıklı, bir, sektör, oluşturmak'',
Yorumlar
Haber Yazılımı