Haber Detayı
28 Mart 2020 - Cumartesi 00:49 Bu haber 3347 kez okundu
 
Asyaport'tan örnek davranış! Tüm çalışanlarına destek ikramiyesi verdi
Avrupa’nın ikinci, Türkiye'nin en büyük konteyner limanı Asyaport, yaklaşık 2 bin çalışanın Mart ayı maaşlarına ek olarak koronavirüs nedeniyle 1000 lira destek ikramiyesi ödeme kararı aldı.
ŞİRKET HABERLERİ Haberi
Asyaport'tan örnek davranış! Tüm çalışanlarına destek ikramiyesi verdi

Avrupa’nın ikinci, Türkiye'nin en büyük konteyner limanı Asyaport, yaklaşık 2 bin çalışanın Mart ayı maaşlarına ek olarak koronavirüs nedeniyle 1000 lira destek ikramiyesi ödeme kararı aldı.

 

Avrupa’nın ikinci, Türkiye'nin en büyük konteyner limanı Asyaport, koronavirüs tedbirlerini aldıktan sonra çalışmalarına ara vermeden devam ederken, Medlog yönetimi, depo, filo, liman operasyon ve teknik birimlerinde çalışan yaklaşık 2 bin personelin mart ayı maaşlarına ek olarak koronavirüs nedeniyle 1000 lira destek ikramiyesi ödeme kararı aldı.

 

Üretim ve lojistik hizmetlerinin dünya ekonomisinin temel taşı olduğunu söyleyen Asyaport Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Soyuer “Üretim ve lojistik hizmetler olmazsa sağlıklı bir hayat sürdürülemez. Hayatlarını riske ederek hayat kurtarmaya çalışan sağlık ordusu nasıl görevinin başında ise, üretimin tüketime ulaşması için lojistik ordusu da görevinin başında olmalı. Asyaport, Medlog ve MSC şirketlerinin kadroları görev başında. Yaptığımız hizmet bir kamu görevidir ve toplum menfaati için aksamadan sürdürülmesi gerekmektedir. Bu amaçla gece gündüz çalışmalarını sahada yürüten çalışanlarımıza ve ailelerine moral ve destek olması için Mart ayı maaşlarına ilave net 1000 lira destek vermeyi kararlaştırdık. Tarlada izi olanın harmanda yüzü olur. Şirketlerimizde gururla çalışmayı özümsemiş ve aileleri için iş yerlerini emniyetli bir gelecek olarak kabul etmiş bütün çalışanlarımıza yaptığımız katkı helal olsun” dedi.

 

Limana yanaşan gemilerde tamamen izole bir şekilde çalışma yürüttüklerini ifade eden Asyaport Genel Müdürü Kadir Uzun “Aldığımız tüm tedbirler, devlet otoritemizin koymuş olduğu kurallar ile bizim işletme olarak da yerine getirdiğimiz kurallar. Hijyenin sağlanması, mümkün olduğu kadar mesafenin korunması, yemekhane, kullandığımız tüm sosyal alanlarda, çalıştığımız iş sahalarında bunları sağlamaya çalışıyoruz. Bunun paralelinde gemilerle ki bizim işimiz liman tahliye ve yükleme işlemleri, gemilerle olan bütün temasımızı kestik. Devlet otoritemizin almış olduğu kararlar ve bizim uygulamalarımızla ne gemi personelinin sahaya çıkması ne de bizim gemilere çıkmamız mümkün değil. Tamamen izole bir çalışma sistemimiz var. Konteynerlerin yüklemesi ve indirilmesi şeklinde gelişiyor. Bu önlemler ile bugüne kadar çok şükür olsun ki hiçbir vaka yaşamadan bu süreci en kısa zamanda limanımız, ülkemiz ve işletmemiz olarak aşmaya çalışıyoruz” dedi.

 

Personele ilave katkı

 

Uzun, iş gücünün azaltılması ile ilgili hiçbir problemleri olmadığını belirterek, “Tüm çalışanlarımızla devam ediyoruz. Hatta bu ay onların ihtiyaçları doğrultusunda ilave 1000 TL net ücretlerine, maaşlarına ilave bir katkı sağladık. Sağ olsun patronlarımızla almış olduğumuz bir kararla bu da onların moral, motivasyon ihtiyaçları doğrultusunda, böyle hep birlikte zorlukları aştığımız bir günde çok önemli bir katkı sağladı. Bunu aynı şekilde diğer şirket gruplarımız da MSC, Medlog ve Asyaport'un tamamında bunu uyguluyoruz. Yaklaşık 2 bine yakın sahada çalışanımıza bu katkıyı sağlıyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Asyaport, msc, asyaport limanı, konteyner, ikramiye
Yorumlar
Haber Yazılımı