Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 16:34 Bu haber 2899 kez okundu
 
Antalya 'Evde Kal'madı! Sahile akın ettiler
Turizmin başkenti Antalya'da koronavirüsle mücadele kapsamında evde kal uyarılarını dikkate almayan bazı vatandaşlar, Konyaaltı sahiline akın etti.
TURİZM BÖLGELERİ Haberi
Antalya 'Evde Kal'madı! Sahile akın ettiler

Turizmin başkenti Antalya'da koronavirüsle mücadele kapsamında evde kal uyarılarını dikkate almayan bazı vatandaşlar yanlarına küçük çocuklarını da alarak Konyaaltı sahiline akın etti. Bu kişiler arasında 65 yaş üstü vatandaşların da olduğu gözlendi.

 

Antalya'da hava sıcaklığının 25 dereceyi göstermesi üzerine kent sakinleri Konyaaltı sahiline akın ederken, plajı dolduran vatandaşlar birbirlerine güvenli mesafe bırakarak güneşlendi. Güneşlenenlerin yanı sıra denize girenler de gözlenirken, bazı kadınların da maskeleriyle güneşlendiği ve kumsalda uyuduğu dikkat çekti.

 

Sahile gelenler arasında 80 yaşında olduğu öğrenilen bir vatandaş 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkmasının yasak olduğunu bildiğini, fakat 5 gündür evinde kapalı olduğu için bunaldığını tüm önlemlerini alarak, kimseyle temasta bulunmayarak sahile geldiğini, amacının biraz deniz havası alıp bağışıklık sistemini güçlendirmek olduğunu söyledi.

Kaynak: (YHS) - Yerel Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Antalya, 'Evde, Kal'madı!, Sahile, akın, ettiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı