Haber Detayı
04 Kasım 2019 - Pazartesi 12:29 Bu haber 2223 kez okundu
 
Ankara ve Yalova'da termal vurgun! 2 bin 500 kişilik hisse 40 bin kişiye satılmış
Ankara ve Yalova’da, 2 bin 500 kişiye satılması gereken hisseli tapunun 40 bine yakın kişiye satıldığı ortaya çıktı.
GÜNCEL Haberi
Ankara ve Yalova'da termal vurgun! 2 bin 500 kişilik hisse 40 bin kişiye satılmış

Ankara ve Yalova’da, 2 bin 500 kişiye satılması gereken hisseli tapunun 40 bine yakın kişiye satıldığı ortaya çıktı.

 

Bedava tatil kazandınız telefonu ile temas kurulan kişiler, hayal ettikleri devre mülklere kavuşamadığı gibi kabus yaşamaya başladı. Başta Ankara ve Yalova'da bulunan üç ayrı projede binlerce kişi, dolandırıldıkları iddiası ile bir yandan savcılıklara başvururken bir yandan da ödedikleri paraları geri almak için peş peşe dava açmaya başladı.

 

Bir kısmı tamamlanan projenin fotoğraflarını görerek D. Sağlık Termal isimli bir şirket ile 28 Haziran 2018’de sözleşme imzalayan Mali Müşavir Enver Göçek ilk olarak bin lira ödedi. 11 bin liralık ödemeyi ise geçen 5 Temmuz’da şirketin hesabına banka yolu ile gönderdi.

 

Enver Göçek’e hisseli tapu devri yapıldı. Göçek, satın aldığı yeri görmeye gittiğinde ise gerçek durumla karşı karşıya kaldı. Tapu kaydına göre aynı yer Enver Göçek gibi 3 bin 650 kişiye daha satılmıştı. Yapılan hesaplamalara göre binlerce kişiye satılan odanın değeri 6.2 milyon lirayı aşıyordu. Göçek, avukatı ile yaptığı araştırmada tesisteki yerlerin toplamda 2 bin 500 kişiye satılması gerekirken, 40 bine yakın kişiye satıldığı bilgisine ulaştı.

 

Benzer bir sorun ise Ankara Beypazarı’nda inşa edileceği açıklanan A. Termal projesi ile ilgili yaşanıyor. Projeden devre mülk almak üzere şirket ile sözleşme yapan mağdurlar sözleşmeye göre 26 bin TL olarak belirlenenen devremülk bedeli ile ilgili olarak 26 bin liralık 32 senet imzaladı. Ancak kısa süre sonra şirket ile ilgili bir dizi olumsuz haber gelmeye başladı. 

 

A. Termal isimli projenin şirketi birçok kişiden aldığı senetleri bankaya verdi. Verilen senetlere karşılık kredi kullanıldı. Banka, kredinin ödenmemesi nedeni ile birçok kişinin senedini icraya koydu. Bankanın yaptığı icra takibi ile durumdan haberdar olan mağdurlar projenin sahibi N. Mühendislik İnşaat’ın yetkilileri hakkında nitelikli dolandırıcılık iddiasıyla savcılığa başvurdu. Benzer bir sorunun da Tekirdağ Saray’daki H. Termal Projesinde yaşandığı belirtiliyor. Çok sayıda mağdur, internet üzerinde kurdukları platformlarda, devremülk sahibi olamadıkları gibi ödedikleri paraları da alamadıklarını belirtiyor.

Kaynak: (EHA) - Ekonomi Haber Ajansı Editör:
Etiketler: Ankara, ve, Yalova'da, termal, vurgun!, 2, bin, 500, kişilik, hisse, 40, bin, kişiye, satılmış,
Yorumlar
Haber Yazılımı