Haber Detayı
28 Haziran 2020 - Pazar 15:02 Bu haber 13673 kez okundu
 
Almanya'nın Türk kökenli Sağlık Bakanı'ndan skandal açıklama
Berlin eyaletinin Türk kökenli sağlık bakanı Dilek Kalaycı, federal hükümetin geçen haftalarda yaptığı açıklamaların bir benzerini yaptı.
GÜNCEL Haberi
Almanya'nın Türk kökenli Sağlık Bakanı'ndan skandal açıklama

Berlin eyaletinin Türk kökenli Sağlık Bakanı Dilek Kalaycı, federal hükümetin geçen haftalarda yaptığı açıklamaların bir benzerini yaptı. 

 

Normalleşme sürecinde koronavirüse karşı aldığı önlemlerle Avrupa genelindeki diğer ülkelere kıyasla salgından daha az etkilenen fakat son iki haftadır vaka sayısının hızla arttığı Almanya’daki Türkiye karşıtlığı devam ediyor.

 

Berlin’de IPN adlı sosyal medya kanalına konuşan Kalaycı, Almanya ve Berlin’in amacının hastalığın yayılmasını önlemek olduğunu belirten ve Türkiye'yi riskli bölge olarak değerlendirerek bu sene tatil yok açıklaması yapan Kalaycı Berlin’de IPN adlı sosyal medya kanalına yaptığı konuşmada “Başta Türkiye pandemiyi fazla ciddiye almadı. Biz burada hemen kriz yönetimine geçtik. Onlar Bizde yok, yaygın değil gibi açıklamalar yaptılar. Türkiye ciddiye almada geç kaldı. Tatilimi her yıl Türkiye'de yapıyorum. Vatandaşımızın sağlığını düşünmek zorundayım. Şu dönem Türkiye'de tatil yapın diyemiyorum. Bu pandemi dönemi, sağlık söz konusu. Hem eğlenceyi, hem tatili azaltmamız gerekiyor. Tatil yapmayacağım, Türkiye'ye de gitmeyeceğim. Robert Koch Enstitüsü riskli ülkeleri yayınladı. Risk ülkelerinde tatil yapmayı kimseye tavsiye etmem. Enstitünün belirlediği riskli ülkeler arasında Türkiye de var” ifadesini kullandı.

Kaynak: (DHS) - Dış Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Dilek Kalaycı, Dilek Kolat, Berlin Sağlık Bakanı, Türk Kökenli Sağlık Ba
Yorumlar
Haber Yazılımı