Haber Detayı
07 Kasım 2019 - Perşembe 14:47 Bu haber 1872 kez okundu
 
Almanya'dan Antalya'ya şok! Rezervasyonlarda büyük düşüş
Almanya'dan yapılan tatil rezervasyonlarında düşüş yaşanırken düşüşten Antalya da nasibini aldı.
GÜNCEL Haberi
Almanya'dan Antalya'ya şok! Rezervasyonlarda büyük düşüş

Almanya'dan yapılan tatil rezervasyonlarında düşüş yaşanırken düşüşten Antalya da nasibini aldı.

 

Alman tatilcilerin deniz tatilinde en çok tercih ettiği 10 destinasyon içinde yer alan Türkiye, Yunanistan ve İspanya'nın bazı bölgelerinde rezervasyonlarda önemli düşüşler yaşanırken, yapılan tatil rezervasyonları ekim ayında yüzde 3 oranında geriledi.

 

Amadeus'un verilerine göre, eylül ayında yüzde 8 yükselen rezervasyonlar, ekim ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 3 gerileme kaydetti. Eylül ve ekim ayları için yapılan son dakika rezervasyonlardaki yüzde 27'lik artışın ise, Thomas Cook müşterilerinin ikinci kez rezervasyon yaptırmasından kaynaklandığı belirtildi.

 

Antalya rezervasyonlarında büyük düşüş

 

Eylül ayında Almanya'dan yapılan rezervasyonlarda yüzde 16 gibi bir büyüme kaydeden Antalya, Ekim ayı rezervasyonlarında yüzde 9 düşüş kaydetti. Bununla birlikjte Mısır'ın Hurghada bölgesine dönük rezervasyonlar yüzde 11 oranında artarken, Marsa Alam satışlarının yüzde 26 oranında düştüğü verilere yansıdı.

 

Yunanistan'da Heraklion satışları yüzde 7, Roos satışları ise yüzde 6 oranında düşerken, İspanya'da Ekim ayında Fuerteventura satışları yüzde 12, Tenerife satışları yüzde 1, Lanzarote satışları yüzde 9 artarken, Palma satışları yüzde 15, Las Palmas satışları ise yüzde 7 düşüş kaydetti.

Kaynak: (DHS) - Dış Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Almanya'dan, Antalya'ya, şok!, Rezervasyonlarda, büyük, düşüş,
Yorumlar
Haber Yazılımı