Haber Detayı
06 Kasım 2019 - Çarşamba 09:20 Bu haber 1696 kez okundu
 
Almanya'da büyük turizm buluşması için geri sayım başladı
Avrupa Türk Acenteciler Birliği COOP TRR tarafından Almanya’da Münster/Osnabrück Havaalanı’nda yapılacak büyük Türkiye etkinliği için geri sayım başladı.
GÜNCEL Haberi
Almanya'da büyük turizm buluşması için geri sayım başladı

Avrupa Türk Acenteciler Birliği COOP TRR tarafından Almanya’da  Münster/Osnabrück Havaalanı’nda yapılacak büyük Türkiye etkinliği için geri sayım başladı. Tur operatörleri, seyahat acentaları, oteller ve havayolu firmaları, terminallerde açılacak stantlarda Alman tatilcilerle bir araya gelme fırsatı da bulacak.

 

Avrupa Türk Acenteciler Birliği (COOP TRR Int. AG.), turizmde ses getirecek büyük bir etkinliğe imza atacak. COOP TRR bu yılki geleneksel yıllık buluşmasını 9-10 Kasım 2019 tarihleri arasında Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde bulunan Münster/Osnabrück Uluslararası Havalalanı'nda dev bir etkinlik şeklinde gerçekleştirecek. Türkiye'den gidecek turizmciler ile COOP TRR Int. AG. üyelerini bir araya getirecek etkinlikte, Münster/Osnabrück Uluslararası Havalalanı'nın terminallerinde açılacak stantlarda Alman tatilcilereTürkiye tanıtımı yapılacak.

Yeni yapı, dev etkinlik

 

Almanya başta olmak üzere Avrupa'daki Türk kökenli reisebüro’ları (seyahat acenteleri) anonim şirket çatısı altında birleştirdiklerini hatırlatan COOP TRR Int. AG. CEO'su Cumhur Sefer, "Kurulduğumuzdan bu yana geleneksel olarak her yıl yaptığımız büyük buluşma etkinliğimizi bu yıl çok daha farklı şekilde konumlandırıyoruz. Münster/Osnabrück Havalalanı'nda dev bir organizasyon şeklinde gerçekleşecek etkinliğimizde Alman tatilcilerle de bir araya gelip sıcak satış yapma fırsatı sunacağız" dedi.

 

Münster ve Osnabrück'un genç nüfusu ile turizm potansiyeli güçlü bir bölge olduğunu anlatan Sefer, bu organizasyonda en az 20 bin ziyaretçi ağırlamayı hedeflediklerini ifade etti. Oteller, havayolu şirketleri ve acentelerin yanı sıra turizmin her kesiminden katılımcının geleceği etkinlikte 70'in üzerinde stant açılacağını belirten Sefer şu bilgileri verdi:

 

"Etkinliğimize katılacak turizmciler, hem Alman tatilciler ile bir araya gelecek, hem de B2B veya B2C iş bağlantıları kurma fırsatı yakalayacak. Avrupa'ya yayılan üyelerimiz ve Türkiye'den gelecek turizmciler ile Alman tatil tüketicilerini aynı platformda buluşturacağız. Öte yandan açılışta, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) başta olmak üzere turizm meslek örgütleri başkanları ve yöneticilerinin katılacağı büyük bir tören düzenleyeceğiz."

 

Antalya'nın önde gelen otel markalarının stant açacağı etkinliğe  İstanbul'dan ve Edremit'ten de otellerin geleceğini anlatan Cumhur Sefer, "Etkinlik alanında ‘Antalya Günleri’ başlığıyla hediye çekilişleri ve sürprizler yer alacak. Ayrıca sağlık turizmi odaklı tanıtım ve bilgilendirme çalışmaları yapılacak" diye konuştu.

 

Türk turizminin en zor zamanlarında ‘birlikten güç doğar’ diye yola çıkarak, ülkemize destek vermek için çalıştıklarını anımsatan Cumhur Sefer, bugün gelinen noktada yeni bir yapıya dönüştüklerini, Avrupa'daki Türk kökenli seyahat acentelerini tek çatı altında toplamayı başardıklarını bir kez daha vurguladı ve ekledi: "Almanya'dan Türkiye'ye talebin çok yüksek olduğu bir dönem yaşıyoruz. Fiyatlarda da yukarıya doğru bir seyir var. Hedeflerimizden birisi işte bu yükseliş trendini kalıcı hale getirmek. Bunun için de ara vermeksizin Türkiye ilgisini sıcak tutacak etkinlikler yapıyoruz. İşte bu yüzden hedef pazarı Almanya olan tüm turizmcileri etkinliğimize bekliyoruz".

 

Etkinlik programı şu şekilde

 

Tarih: 09-10 Kasım 2019 Yer:  Flughafen Münster/Osnabrück, Airportallee 1, 48268 Greven, Almanya

 

9 Kasım 2019

Açılış Konuşmaları: 10:00 - 12:00

Basın Toplantısı:      12:00 - 12:30

Workshop 1:            12:00 - 12:30

Workshop 2:            12:30 - 13:00

Öğle Yemeği:           12:00 - 15:00

Seyahat Fuarı:         13:00 - 18:00

Akşam Programı:     21:00

10 Kasım

Seyahat Fuarı:         11:00 - 18:00

Workshop 1:            11:00 - 11:30

Workshop 2:            11:30 - 12:00

Öğle Yemeği:          13:00 - 15:00

Kaynak: (TurMed) - Turizm Medya PR Editör:
Etiketler: Almanya'da, büyük, turizm, buluşması, için, geri, sayım, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı