Haber Detayı
18 Mayıs 2020 - Pazartesi 18:40 Bu haber 6598 kez okundu
 
Almanların tatil tercihleri belli oldu!
Innofact Pazar Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan kamuoyu araştırması, koronavirüs salgını sonrasında Almanya'da vatandaşların tatil tercihlerini ortaya koydu.
GÜNCEL Haberi
Almanların tatil tercihleri belli oldu!

Innofact Pazar Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan kamuoyu araştırması, koronavirüs salgını sonrasında Almanya'da vatandaşların tatil tercihlerini ortaya koydu.

 

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle eski tatil alışkanlıklarını sürdürmekten endişe duyan Almanlar, alternatif turizm kanallarına yöneldi.

 

Innofact Pazar Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan kamuoyu araştırması, koronavirüs salgını sonrasında her 3 Almandan 2'sinin bu yıl karavanla kamp yapmayı istediğini ortaya koydu. Enstitü tarafından yapılan araştırma göre Almanların yüzde 61'inin koronavirüs salgınına karşı karavan araçla tatil yapmayı daha güvenli buldukları için karavan aracı tercih ettikleri açıkladı.

 

Karavanla kamp yapmak isteyen Almanların yüzde 10'u karavan satın alarak tatilini yapacağını, yüzde 45'i ise araç kiralayarak tatile çıkmayı hedeflediğini dile getirdi. Ankete katılan gençler ise karavanla kamp yapmanın daha özgür bir tatil seçeneği olduğunu belirtti. Gençler arasında karavan araçlarla kamp yapma tercihinin ise yüzde 73 oranında olduğu ifade edildi.

 

Kamp yapmanın heyecan verici olduğunu açıklayan katılımcılar, karavan sayesinde bir yerde tatilini geçirmekten kurtularak daha çok yer görme ve doğa ile iç içe olma fırsatını yakalayacakları için karavan ve kamp turizmini tercih edeceklerini ifade etti.

 

Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas yaptığı açıklamada "Dünya çapında aldığımız seyahat uyarısını 15 Haziran'dan sonra kaldıracağız. Onun yerine seyahat bilgilendirmesi vereceğiz. Vatandaşlarımızın hangi ülkeye gidilebileceği, tatilin nerede mümkün olduğu ve ilgili ülkelerde hangi kuralların geçerli olduğu konusunda bilgilendirme yapacağız." ifadesini kullanmıştı.

Kaynak: (DHS) - Dış Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Almanların, tatil, tercihleri, belli, oldu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı