Haber Detayı
06 Haziran 2020 - Cumartesi 19:10 Bu haber 10559 kez okundu
 
Ağrı Dağı turizmi için önemli gelişme
Ağrı'da Özel İdaresi özel kaynaklarıyla yaptırılan ve 7 bin kişiye istihdam sağlayacak Ayakkabıcılar Sitesi Temel Atma Töreni'ne katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli açıklamalarda bulundu.
YEREL Haberi
Ağrı Dağı turizmi için önemli gelişme

Ağrı'da Özel İdaresi özel kaynaklarıyla yaptırılan ve 7 bin kişiye istihdam sağlayacak Ayakkabıcılar Sitesi Temel Atma Töreni'ne katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu önemli açıklamalarda bulundu.

 

Ağrı Dağı'nın turizme açılmasıyla ilgili önemli mesajlar verien Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi konuşmasında Bakan Soylu'nun geçen sene verdiği talimatı hatırlatarak 2020 yılı içinde Ağrı Dağı'nın açılışına beklediğini söyledi.

 

Konuşmasında Ağrı Dağı'nda turistik tırmanışların serbest olacağına işaret eden Bakan Soylu "Söz verdik ve dedik ki Ağrı Dağı'nda piknik yapacağız. İnşallah Eylül ayında Cudi'de, ardından Ağrı Dağı'nda çok güzel piknik yapacağız. Bölgeyi turizme kazandıracağız. Buradan dünyaya mesaj vereceğiz ve diyeceğiz ki huzurumuz Cudi'de, Ağrı'da ve bizim Türkiye'mizin 780 bin kilometrekarenin her santimetrekaresindedir" diye konuştu.

Kaynak: (YHS) - Yerel Haberler Servisi Editör:
Etiketler: Ağrı Dağı Turizm, Ağrı Dağı tırmanış, Ağrı turizm, Ağrı trmanış
Yorumlar
Haber Yazılımı