Haber Detayı
28 Şubat 2020 - Cuma 20:30 Bu haber 2665 kez okundu
 
ITB Berlin 2020 iptal edildi!
Koronavirüs salgını nedeniyle iptal edilmesi gündeme gelen Berlin Uluslararası Turizm Borsası (ITB) için karar verildi.
GÜNCEL Haberi
ITB Berlin 2020 iptal edildi!

Bu yıl 54.'sü düzenlenmesi planlanan Uluslararası Berlin Turizm Borsası Fuarı (ITB), koronavirüsünün yayılmasını önlemek amacıyla iptal edildi.

 

Messe Berlin Fuar İdaresi'yle Sağlık Baklanlığı ve İçişleri Bakanlığı arasında gerçekleşen toplantı sonrasında koronavirüs salgını nedeniyle fuarın iptal edilmesine karar verildi. Almanya'nın Berlin kentinde 4-8 Mart 2020 tarihleri arasında yapılması planlanan Berlin Uluslararası Turizm Borsası ITB, koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle iptal edildi.

 

Alman Turizm Endüstrisi Federal Birliği Başkanı Michael Frenzel, fuarın iptal edildiğini duyurduğu açıklamada, "Aldığımız karar ne kadar acı verici olsa da aynı zamanda tek doğru karar ve sorumluluk gerektiren bir eylemdir. Konuklarının güvenliği ve sağlığı turizm sektörü için en büyük öncelik olmuştur. Gelecekte de seyahat özgürlüğünü sağlamak için, insanların ve şirketlerin çıkarına yönelik birincil hedef, koronavirüsünün hızlı bir şekilde korunmaları olmalıdır. Dünyanın en büyük seyahat fuarı ITB'nin iptali, endüstri için zor ve ekonomik bir kesintiyi temsil ediyor, ancak şartlar altında, virüsün daha fazla yayılma riskini azaltmak için gerekli bir önlemdir" ifadelerini kullandı.

 

Turizm sektör temsilcilerini bir araya getiren Uluslararası Berlin Turizm Borsası Fuarı'nın (ITB) 4-8 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanıyordu.

Kaynak: (DHS) - Dış Haberler Servisi Editör:
Etiketler: ITB, Berlin, 2020, iptal, edildi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı