Haber Detayı
11 Şubat 2020 - Salı 14:30 Bu haber 3419 kez okundu
 
10 milyon turist gelecek, Guinness Rekorlar Kitabı'na girecekti! Ankapark kapatıldı
Melih Gökçek'in Ankara’ya yılda 10 milyon turist getirecek dediği ve 750 milyon dolar harcayarak yaptırdığı Ankapark'ın kapısına kilit vuruldu.
GÜNCEL Haberi
10 milyon turist gelecek, Guinness Rekorlar Kitabı'na girecekti! Ankapark kapatıldı

Melih Gökçek'in Ankara’ya yılda 10 milyon turist getirecek dediği ve 750 milyon dolar harcayarak yaptırdığı Ankapark'ın kapısına kilit vuruldu.

 

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek‘in “En büyük hayalim, Başkent’e yılda 10 milyon turist getirecek. Guinness Rekorlar kitabına gireceğiz” diyerek ve milyarlarca lira harcayarak yaptırdığı Ankapark'ın kapısına kilit vuruldu.

 

Demir yığını haline dönüşen Ankapark'a gelen giden olmayınca gişeler kapatıldı, parkın girişine de bariyerler çekildi. 100'ü aşkın personel ise işten ayrıldı. Bir bekçi dışında kimse kalmadı. 20 Mart 2019’daki açılışından altı ay sonra sıkıntılar yaşamaya başlayan Ankapark'a, bilet ücretleri düşürülmesine rağmen ilgi olmadı. Parkı yıllık 26 milyon 400 bin liraya ve 29 yıllığına kiralayan şirket, işçilerine maaş ödeyemez hale geldi.

 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş bir süre önce yaptığı açıklamada “Ankapark 750 milyon dolara mal oldu, batıyor” demişti.

Kaynak: (THM) - Turizm Haber Merkezi Editör:
Etiketler: 10, milyon, turist, gelecek,, Guinness, Rekorlar, Kitabı'na, girecekti!, Ankapark, kapatıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı